SuperBiz wiadomości EURO 2016: Włochy-Hiszpania: wicemistrz kontra mistrz [INFOGRAFIKA]

EURO 2016: Włochy-Hiszpania: wicemistrz kontra mistrz [INFOGRAFIKA]

27.06.2016, godz. 11:07
wartości piłkarzy Włochy-Hiszpania
wartości piłkarzy Włochy - Hiszpania foto: Super Express

Obie drużyny przegrały ostatnie mecze w grupie, ale i tak to będzie powtórzenie finału z ostatniego EURO. Pod względem wartości Hiszpanie już zdeklasowali rywali.

Włosi na praktycznie przed każdym turniejem są w cieniu, a w jego trakcie biją wszystkich faworytów i ladują w finale. W klasyfikacji medalowej historii ME Włosi są na piątym miejscu, z czterema medalami: złotem, dwoma srebrami i brązem. W globalnym czempionacie szło im jeszcze lepiej - więcej razy z mistrzostwa świata cieszyli się tylko Brazylijczycy.

Teraz mają pecha - już w 1/8 trafili na Hiszpanów. A ci pod względem wartości biją Włochów na głowę na każdej pozycji. Środkowi pomocnicy są 10 razy tańsi, niż ich hiszpańscy rywale, a obrońcy nawet 20 razy! Obrońcy srebrnego medalu z Italii zaliczyli ostry finasowy zjazd - cała drużyna jest warta niewiele więcej, niz jedna trzecia tego, co obrońcy tytułu.

Zobacz również: Ile zarabiają sędziowie na EURO 2016? [INFOGRAFIKI]

Warta blisko 600 milionów euro Hiszpania to potęga sportowa, jak i finansowa. W ciągu ostatnich trzech edycji Ligi Mistrzów finały dwóch z nich rozegrały się między sobą kluby z Madrytu, a w trzecim wygrała Barcelona. Reprezentacja ostatnich 2 lat nie ma specjalnie udanych, ale ma na swoim koncie ostatnie dwa tytuły mistrza Europy plus mistrzostwo świata z 2010 roku.Rzut oka na hiszpański skład pokazuje, jakim uznaniem cieszą zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego w piłkarskimi światku. Zaczynając od bramki - David de Gea - wart 40 milionów, jeden stoper Sergio Ramos - 40 milionów, drugi stoper - Gerard Pique - 40 milionów... Nawet rezerwowy skład Hiszpanów jest wart więcej niż pierwsza włoska jedenastka. 30, 40 czy nawet 60 milionów, jak w przypadku Sergio Busquetsa, to nic szokującego.

Pieniądze niby na boisku nie grają, ale zestawiając drużyny pod kątem finansów, Włochom nikt nie dałby szans. ZOBACZ POWIĘKSZONĄ GRAFIKĘ TUTAJ!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: