SuperBiz wiadomości EURO 2016. Zablokowano darmowe transmisje kibicom w Polsce?

EURO 2016. Zablokowano darmowe transmisje kibicom w Polsce?

14.06.2016, godz. 15:03
Euro 2016
Euro 2016 foto: uefa.com

Koniec z darmowym oglądaniem EURO 2016 na zagranicznych kanałach na kablówkach i platformach cyfrowych? Jak powiedział money.pl Jarosław Mojsiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał, stacje mają zakodować mecze. Tym samym kibicom w Polsce pozostanie jedynie skromny pakiet meczów TVP albo płatna opcja Cyfrowego Polsatu.

- Muszę powiedzieć, że na skutek działań Stowarzyszenia Sygnał i członków, czyli platform pozwalających nam oglądać mecze, ale i UEFA i firm związanych z UEFA, tego problemu już od wczoraj nie ma (w poniedziałek 13 czerwca - przyp. red.) - mówił w Money.pl Mojsiejuk o transmisjach z Euro 2016 w zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce.

Zobacz również: EURO 2016. Telewizja zarobiła na reklamach nawet 16 mln zł w trzy dni

Chodzi m.in. o niemieckie kanału ZDF, ARD czy SAT 1., ale również te brytyjskie, francuskie, czeskie, włoskie czy hiszpańskie. Sam Mojsiejuk przyznał, że w jeszcze w poniedziałek sygnał z zagranicy nie był w całości zablokowany, ale jakość transmisji - jego zdaniem, już się pogorszyła.

Z kolei przedstawiciele Konfederacji Konsumentów mówią wprost, że to łamanie prawa. - W takim wypadku jest to nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeśli mamy w pakiecie określoną liczbę programów i nie mamy rozpoczętego świadczenia usług możemy żądać odszkodowania proporcjonalnie do usługi - mówi Money.pl Agnieszka Popławska, prawniczka z Federacji Konsumentów.

Sygnał niemieckiej telewizji ZDF dostępny jest na polskich platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat: kanał 470 oraz nc+: kanał 245. SAT1 i Das Erste (kanał 471 Cyfrowego Polsatu, kanał 359 NC+).

Mecze Euro 2016 za darmo pokazuje też czeska CT Sport HD. Spotkania rozpoczynające się o godz. 21.00 (w większości te najciekawsze) pokazuje włoski kanał Rai 1 (kanał 238 NC+), angielski BBC One, francuski TF1 i turecki TRT.

 

Źródło: Money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: