SuperBiz wiadomości Finał Ligi Europy. Ile Krychowiak zarobi na wygranej Sevilli?

Finał Ligi Europy. Ile Krychowiak zarobi na wygranej Sevilli?

18.05.2016, godz. 14:27
Złoty czas Krychowiaka
Grzegorz Krychowiak foto:

Finał Ligi Europy może przynieść polskiemu pomocnikowi Sevilli drugi - z rzędu, zwycięstwo w tych rozgrywkach. Gdy Grzegorz Krychowiak w zeszłym roku na Stadionie Narodowym w Warszawie triumfował w LE, był wart 12 mln euro. Przez ten czasz jego wartość znacznie wzrosła, a po ewentualnej wygranej nad Liverpoolem, może jeszcze skoczyć.

Hiszpańska Sevilla jest bliska historycznego wyczynu. Jeśli w dzisiejszym finale Ligi Europy pokona Liverpoola Jurgena Kloppa, to zdobędzie ten tytuł po raz piąty i trzeci z rzędu. Dzięki temu puchar za zwycięstwo zostanie w klubowej gablocie drużyny Polaka już na stałe.

Za zwycięstwo w finale Ligi Europy wygrana ekipa zarobi 6,5 mln euro (ok. 27 mln zł).

Zobacz koniecznie: Robert Lewandowski wśród najbardziej kreatywnych biznesmenów w Polsce

Poprzedni finał LE, który obok Ligi Mistrzów, to najważniejsze rozgrywki w klubowej piłce, okazał się podwójnie szczęśliwy dla "Krychy". Krychowiak nie tylko zwyciężył przed polską publicznością w Warszawie, ale także zdobył pierwszą bramkę dla Sevilli (ostatecznie drużyna z Polakiem w składzie wygrała z z Dnipro Dniepropetrowsk 3:2). Czy tym razem będzie podobnie?

- Jedziemy do Bazylei po puchar, ale każdy mecz jest inny, każdy finał - wyjątkowy i trudny. Tak było w zeszłym roku z silnym zespołem Dnipro. Jesteśmy przygotowani na wymagające, skomplikowane spotkanie - zapewnił Krychowiak.

Od momentu przeprowadzki polskiego pomocnika z Francji do Hiszpanii, jego wartość systematycznie rośnie. Krychowiak swoją zawziętością i rozważną grą wywalczył sobie w zeszłym roku opaskę kapitana FC Sevilla. Gdy Polak przechodził do Liga BBVA, kosztował 6 mln euro (ok. 26 mln zł).

Sprawdź także: Najbogatsze modelki świata [RANKING]

W czasie zeszłorocznego finału LE na Stadionie Narodowym, Krychowiak był wart już 20 mln euro (ok. 85 mln zł). Obecnie za "Krychę" nowy klub musiałby wyłożyć jeszcze więcej - 25 mln euro (ponad 100 mln zł). W polskiej kadrze pod tym względem pomocnika przebija tylko gwiazdor Bayernu Monachium, Robert Lewandowski (70 mln euro, ok. 300 mln zł).

W zimowym okienku transferowym 2015/2016 spekulowano, że Arsenal chciałby pozyskać Polaka za aż 45 mln euro (ok. 195 mln zł). W listopadzie ubiegłego roku Sevilla przedłużyła z Krychowiakiem kontrakt do 30 czerwca 2019 roku, w którym wpisano klauzulę odstępnego wynoszącego aż 45 milionów euro.

 

Źródło: kwoty na podstawie transfermarkt.de

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: