SuperBiz wiadomości Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta zarobi kilka tysięcy mniej [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta zarobi kilka tysięcy mniej [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

12.06.2017, godz. 11:54
SADURSKA, SZYMAŃSKA.
foto: SUPER EXPRESS, www.arimr.gov.pl

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez PAP Kancelarią Prezydenta ma pokierować Halina Szymańska, dotychczasowa wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Okazuje się, że zmiana stanowiska niekoniecznie musi jej się finansowo opłacać. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Szymańska zarobi w Kancelarii kilka tysięcy zł mniej niż dotychczas!

Oświadczenie majątkowe szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy
Halina Szymańska ma zastąpić w Kancelarii Prezydenta Małgorzatę Sadurską, która trafi do zarządu PZU. Szymańska do tej pory była nie tylko wiceprezes ARMiR, ale także radną Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i z tego tytułu złożyła oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że w 2016 r. zarobiła w Agencji ponad 230 tys. zł, co daje ponad 19 tys. zł miesięcznie! Trudniej ustalić, jaką kwotę Szymańska otrzyma jako szefowa Kancelarii Prezydenta – prezydenccy urzędnicy nie mają bowiem obowiązku składania oświadczeń majątkowych. Z informacji dziennikarzy „Super Expressu” wynika jednak, że szef Kancelarii Prezydenta może liczyć na ok. 14-15 tys. zł brutto miesięcznie. Czyli nowa funkcja Szymańskiej będzie dla niej zdecydowanie mniej opłacalna.

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Sadurska zrezygnowała z pracy w Kancelarii Prezydenta

Co jeszcze znajduje się w oświadczeniu majątkowym Szymańskiej? Czytamy w nim, że posiada ona 110 tys. zł oszczędności, nie ma za to żadnych środków w walucie obcej czy papierów wartościowych. Ma za to do spłaty spory kredyt, w dodatku frankowy. Został zaciągnięty na zakup mieszkania i wynosił ok. 29 tys. franków (112 tys, zł), a do spłaty pozostało jej 8,3 tys. franków (32 tys. zł). Szymańska wzięła też w leasing BMW, którego wartość szacuje na ponad 80 tys. zł. Oprócz wskazanego samochodu, Szymańska ma również mitsubishi.

ZOBACZ TEŻ: Kancelaria Prezydenta nie chce ujawnić, komu płaci krocie za monitoring mediów!

Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta może się też pochwalić wieloma nieruchomościami. Ma 143-metrowy dom o wartości 650 tys. zł, do tego 37-metrowe mieszkanie warte 150 tys. zł. Oprócz tego jej własnością jest budynek gospodarczo-garażowy z poddaszem mieszkalnym wart 350 tys. zł, 60-metrowe mieszkanie (50 tys. zł) i jedna czwarta „nieruchomości gruntowej” wartej 200 tys. zł.

Źródła: bip.rbip.wzp.pl, prezydent.pl, tvn24.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: