SuperBiz wiadomości ING Bank Śląski ostrzega przed oszustami. Sprawdź, kto jest zagrożony

ING Bank Śląski ostrzega przed oszustami. Sprawdź, kto jest zagrożony

24.05.2016, godz. 13:04
Masz konto w ING Banku Śląskim? Uważaj na oszustów
Masz konto w ING Banku Śląskim? Uważaj na oszustów foto: EAST NEWS

Oszuści próbują wyłudzić hasła do kont internetowych i numery PESEL od klientów jednego z dużych banków. Tego nie rób, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy.

Niektórzy posiadacze kont internetowych w ING Banku Śląskim otrzymali maila informujące ich o tym, że posiadane przez nich środki zostały zablokowane. W celu odblokowania konta zostali poproszeni o wpisanie swoich danych osobowych na stronie zewnętrznej.

Instytucja napisała w oficjalnym oświadczeniu, że nigdy nie informowało o zablokowaniu dostępu do bankowości elektronicznej drogą mailową, jak również nie nakłaniała swoich klientów do udostępniania danych osobowych w sieci. Osoby, które obawiają się, że ich dane osobowe mogły zostać skradzione, powinny zmienić swoje hasło dostępu.

Przeczytaj również: Bank zabierze twoje oszczędności? Skandaliczny projekt ustawy w sejmie

Klienci ING Banku Śląskiego, którzy udostępnią swoje dane online, mogą stać się ofiarami phishingu, czyli oszustwa, które polega na tym, że przestępca podszywa się pod inną osobę. Tym samym mają szansę podzielić losy niektórych klientów mBanku i PKO Banku Polskiego.

Przykładowa treść podejrzanego komunikatu brzmi następująco:

Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany!
W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta.
W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:
www.ingbank.pl/weryfikacja

Może cię zainteresować: Kolejny bank podnosi opłaty. To efekt podatku bankowego?

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół ING Bank Śląski S.A.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Infolinia 801 601 607
Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł.

Źródła: ingbank.pl, finanse.wp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: