SuperBiz wiadomości Jak wygrać auto w Loterii Paragonowej [WYJAŚNIAMY]

Jak wygrać auto w Loterii Paragonowej [WYJAŚNIAMY]

15.01.2016, godz. 13:51
Opela Astra - Loteria Paragonowa
Opla Astrę można wygrać co miesiąc w Loterii Paragonowej. Fot. mf.gov.pl foto: Super Express

Narodowa Loteria Paragonowa podbiła serca Polaków – chwali się jej organizator, Ministerstwo Finansów. Dziś w ręce szczęśliwca trafiły kluczyki do opla astry – to już druga główna comiesięczna nagroda w loterii. Co kwartał można z kolei wygrać jeszcze bardziej atrakcyjne auto – Opla Insignię. Wyjaśniamy, jak tego dokonać.

O dzisiejszym wręczeniu nagrody Panu Piotrowi z Włocławka możecie przeczytać tutaj >>>

Laureat nagrody jest wręcz zachwycony, tym bardziej, że wygrał samochód za zarejestrowanie paragonu za zakup paliwa na kwotę… 24 zł. Mówi też, że będzie liczył na łut szczęścia w losowaniu nagrody kwartalnej w loterii, czyli samochodu Opel Insignia.

ZOBACZ TEŻ: Ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa. Możesz wygrać auto za zakupy za 10 zł

Co trzeba zrobić, by dołączyć do grona zwycięzców, czyli do wspomnianego pana Piotra i laureata sprzed miesiąca, pana Adama? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z usług dowolnego przedsiębiorstwa wystawiającego paragony fiskalne – zrobić zakupy w sklepie, pójść do fryzjera, kina czy zatankować samochód na stacji benzynowej - i dokonać zakupu towarów czy usług za minimum 10 zł. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, by wziąć ze sobą paragon fiskalny.

Co potem? Należy wejść na stronę internetową loteriaparagonowa.gov.pl (trzeba pilnować, by w okno przeglądarki wpisać dokładnie ten adres, bo to jedyna oficjalna strona loterii – wszystkie inne o podobnym adresie to podróbki) i zarejestrować paragon, postępując zgodnie ze wskazówkami wyświetlającymi się na stronie. Można zarejestrować dowolną liczbę paragonów – ważne, aby były wystawione w miesiącu, w którym odbywa się losowanie.

ZOBACZ TEŻ: Będzie można wygrać auto za... paragon! Ministerstwo szykuje wielką loterię

W ten sposób można starać się o zdobycie tabletu, laptopa czy opla astry. Co trzy miesiące odbywać się jednak będzie losowanie opla insigni. Aby zdobyć ten samochód, także należy zarejestrować na podanej wyżej stronie paragon wart minimum 10 zł, ale musi być wystawiony za usługę czy zakup w konkretnej branży. Ta jest podawana przez przez Ministerstwo Finansów co trzy miesiące. Od października do grudnia były to usługi fryzjerskie i kosmetyczne, od stycznia do marca – prywatna praktyka lekarska i dentystyczna.

Po zarejestrowaniu paragonów należy je zachować do dnia losowania – jeśli uda się nam wygrać, są swoistym kuponem loteryjnym, na podstawie którego otrzymamy nagrodę; daty losowań można znaleźć na wspomnianej stronie internetowej loterii. Jak więc widać, warto pamiętać o tym, aby po zakupach brać ze sobą paragon fiskalny. Prosząc o niego sprzedawcę, nie tylko przyczyniamy się do walki z szarą strefą, ale możemy też osiągnąć bardziej wymierne korzyści.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: