SuperBiz wiadomości Jak wypłacić pieniądze bez bankomatu i banku?

Jak wypłacić pieniądze bez bankomatu i banku?

11.05.2017, godz. 12:09
Euro - banknoty
foto: SHUTTERSTOCK

Gotówka ustępuje miejsca kartom płatniczym i finansowym aplikacjom mobilnym. Niekiedy jest jednak niezbędna. Jak wypłacić pieniądze w przypadku awarii bankomatu czy zamkniętego banku? Jest na to kilka prostych sposobów.

Specjaliści Expandera podpowiadają jak zdobyć gotówkę, gdy tradycyjne metody zawodzą. Najłatwiej udać się do pobliskiego sklepu, który można wykorzystać jak bankomat - za sprawą coraz popularniejszej funkcji Cash Back. Jak podaje serwis prnews.pl, w ubiegłym roku wartość takich wypłat wzrosła ponad dwukrotnie i wyniosła 351 mln zł.

Zobacz również: Portfel XXI wieku. Najlepsze aplikacje i technologie do płatności mobilnych

Na czym polega Cash Back? Gdy sklep przyjmuje płatności kartą, możemy w kasie również poprosić o wypłatę pieniędzy z naszego konta. Ile to kosztuje? Wśród ośmiu największych banków, tylko trzy naliczają prowizję, ale jest ona bardzo niska - podaje prnews.pl. Z czego najwyższa stawka to jedynie 1,5 zł.

Warunkiem koniecznym do skorzystania z tej opcji jest kupno w sklepie co najmniej jednego produktu, nawet najtańszego. Należy jednak pamiętać, że kasjer może odmówić wypłaty pieniędzy, gdy nie będzie posiadał odpowiedniej gotówki w kasie. Dodatkowo z Cash Back możemy wypłacić tylko niewielkie sumy. W przypadku Visy to maksymalnie 300 zł, a MasterCard – 500 zł.

Sprawdź koniecznie: Kiedy opłaca się zmienić bank?

Poza Cash Backiem są jeszcze aplikacje mobilne w smartfonie. Jednym z najpopularniejszym jest BLIK, który generuje 6-cyfrowe kody, które wpisujemy na klawiaturze bankomatu czy terminalu sklepowym. W telefonie możemy też uruchomić płatności zbliżeniowe np. poprzez usługę Android Pay lub aplikacjach mobilnych poszczególnych banków jak np. w IKO banku PKO BP.

 

Źródło: prnews.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: