SuperBiz wiadomości Jesteś klientem banku T-Mobile? Twoje warunki zmienią się na gorsze!

Jesteś klientem banku T-Mobile? Twoje warunki zmienią się na gorsze!

30.05.2016, godz. 13:34
Karta płatnicza
foto: Jupiterimages

Już od czerwca zmieni się tabela opłat w T-Mobile Usługi Bankowe. To zła wiadomość dla 530 tys. klientów instytucji, bo, jak wskazuje wyborcza.biz, zmiany zajdą zdecydowanie na gorsze. Wyjaśniamy, na co trzeba się szykować.

Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć, na pytanie, dlaczego T-Mobile w ogóle zmienia warunki korzystania ze swojej oferty. Maciej Samcik, ekspert portalu wyborcza.biz, twierdzi, że jest to efekt wprowadzenia przez PiS tzw. podatku bankowego. Dziennikarz wskazuje, że wprawdzie T-Mobile jest największym bankiem telekomowym w Polsce, ale wiele z jego 530 tys. kont to rachunki martwe – klienci korzystają z nich właściwie tylko podczas przedłużania umowy telekomunikacyjnej, kiedy chcą np. uzyskać kredyt za zakup droższego telefonu.

ZOBACZ TEŻ: Podatek bankowy już uderza w klientów? PKO BP podnosi opłaty

Usługi bankowe prowadzone wspólnie przez T-Mobile i Alior Bank po ich wprowadzeniu były zupełnie darmowe. Jednak w kwietniu zeszłego roku sytuacja się zmieniła – ustalono 6 zł miesięcznej opłaty za korzystanie z karty, której można było uniknąć dokonując transakcji na co najmniej 200 zł. Teraz nadchodzą kolejne niezbyt korzystne dla klientów zmiany. T-Mobile już od czerwca planuje wprowadzić dwie nowe oferty – Freemium i Premium. Posiadacze T-Mobile Konta zostaną przeniesieni do usługi Freemium, a stanie się to w sierpniu.

Na pierwszy rzut oka zmieni się niewiele. Nowe konto wciąż będzie darmowe, utrzymana zostanie opłata za korzystanie z karty i warunki odstąpienia od niej. Nowością będzie wprowadzenie darmowej karty kredytowej, z której korzystanie będzie wliczało się do 200-złotowego limitu transakcji (wraz z płatnościami NFC i za pośrednictwem kart-naklejek). Darmowe pozostaną przelewy internetowe, a za te telefoniczne i w oddziałach banku ciągle trzeba będzie sporo zapłacić – od 5 do 10 zł! Gdzie więc zajdą zmiany? Choćby w kwestii wypłacania pieniędzy z bankomatu.

Obecnie wszystkie takie transakcje są bezpłatne i to nie tylko w bankomatach krajowych. Po zmianach tylko trzy operacje w miesiącu będą darmowe. Za każdą kolejną wypłatę środków trzeba będzie wyłożyć aż 6 zł! Ograniczony zostanie ponadto bezpłatny dostęp do wpłatomatów. Tu darmowa będzie tylko jedna wpłata na konto miesięcznie. Za każdą następną również trzeba będzie zapłacić 6 zł. Zmieni się też kwestia przelewów natychmiastowych, czyli takich, które trafiają na konto odbiorcy najdalej w ciągu 15 minut. Obecnie klienci T-Mobile mają w miesiącu aż 10 takich transakcji za darmo. Po zmianach nie będzie ani jednego bezpłatnego przelewu ekspresowego - każdy będzie kosztował 6 zł.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny bank podnosi opłaty. To efekt podatku bankowego?

Ratunkiem dla osób, które sporo korzystają z usług banku, może być wybór konta Premium z Usługą Komunikacyjną. W zamian za używanie konta będą mogli liczyć na spore ulgi na usługi telekomunikacyjne świadczone przez T-Mobile, takie jak np. abonament za 10 zł, w ramach którego wszystkie połączenia i SMS-y będą darmowe, a limit danych podczas korzystania z internetu wyniesie 1 GB. Za 10 zł kupić będzie też można internet mobilny z limitem 35 GB i routerem za 9 zł.

Źródła: wyborcza.biz, bankier.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: