SuperBiz wiadomości Jarosław Kaczyński ujawnia prawdę o 500+

Jarosław Kaczyński ujawnia prawdę o 500+

18.04.2016, godz. 10:16
Jarosław Kaczyński chciał dać więcej niż 500 zł na dziecko
foto: AP

Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozważał wprowadzenie świadczenia wychowawczego w ramach „Rodzina 500+” na poziomie wyższym niż obecnie. Analitycy finansowi uznali jednak, że budżet państwa tego nie wytrzyma. Szacuje się, że realizacja programu będzie kosztować 17 mld złotych. Gdyby zasiłek był wypłacany wszystkim rodzicom dzieci, ta kwota mogłaby wzrosnąć nawet do 28 mld złotych w 2016 roku.

- Zaczynaliśmy analizy nawet od większych kwot, ale tego budżet już by nie wytrzymał. Ostatecznie stanęło właśnie na 500 zł – powiedział Jarosław Kaczyński podczas rozmowy z Jackiem i Michałem Karnowskimi z „wSieci".

Może zainteresować cię także: Wniosek o 500 złotych na dziecko [POBIERZ WNIOSEK]

Program „Rodzina 500+" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. W niespełna dwa tygodnie od jego uruchomienia ponad połowa uprawnionych złożyła wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Chociaż prezes Prawa i Sprawiedliwości jest bezdzietny, to przyznaje, że „projekt 500+ uważa za swoje dziecko". Nie ukrywa również, że członkowie jego partii nie byli jednomyślni w kwestii funkcjonowania rządowego programu.

- By go wprowadzić, musiałem przełamywać liczne opory, również w naszym obozie – przyznał Jarosław Kaczyński w rozmowie z magazynem „wSieci".

Przeczytaj również: Jak wypełnić wniosek 500 zł na dziecko? Rodzina 500+ [PORADNIK]

Jak wynika z analiz GfK i Biqdata, na programie zyskają przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miejscowości, w tym regionów zdominowanych przez zwolenników PiS. Szacuje się, że realizacja programu będzie kosztować 17 mld złotych. Gdyby zasiłek był wypłacany wszystkim rodzicom dzieci, ta kwota mogłaby wzrosnąć nawet do 28 mld złotych w 2016 roku.

Źródła: wSieci, biqdata.wyborcza.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: