SuperBiz wiadomości Korwin-Mikke został ukarany przez PE za obrażanie kobiet. Traci 1300 zł dziennie!

Korwin-Mikke został ukarany przez PE za obrażanie kobiet. Traci 1300 zł dziennie!

14.03.2017, godz. 16:04
Janusz Korwin-Mikke z Parlamentu Europejskiego
Janusz Korwin-Mikke foto: Eastnews

Wypowiedź na temat zarobków kobiet kosztowała polskiego eurodeputowanego utratę diet poselskich przez okres 30 dni. 1 marca podczas sesji plenarnej PE Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że kobiety muszą zarabiać mniej niż mężczyźni, ponieważ „są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". Antonio Tajani, szef europarlamentu, poinformował o karze nałożonej na polityka.

Kąśliwe uwagi europosła wywołały poruszenie w Parlamencie Europejskim i odbiły się szerokim echem w zagranicznych mediach. Powstała nawet petycja w sprawie pozbawienia polityka mandatu poselskiego. Podpisało się pod nią kilkaset tysięcy osób, jednak tego typu uchwała nie mieści się w kompetencjach PE. W związku z tym Antonio Tajani podjął decyzję o dyscyplinarnym ukaraniu Polaka. O wymiarze kary poinformował podczas posiedzenia PE w Strasburgu. - Obrażając wszystkie kobiety eurodeputowany okazał pogardę dla naszych podstawowych wartości – podkreślił Tajani. Jak argumentował, Korwin-Mikke naruszył regulamin europarlamentu. Słowa Tajaniego wywołały owacje.

Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke, europoseł milioner [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Przez 30 dni, począwszy od 14 marca, europosłowi nie będą przysługiwały diety poselskie w wysokości 307 euro dziennie, co stanowi równowartość 1329 zł wg średniego kursu NBP z 14 marca. Janusz Korwin-Mikke został także zawieszony w działalności poselskiej na okres 10 dni, przy czym zachował prawo do głosowania. Ponadto nałożono na niego roczny zakaz reprezentowania Parlamentu Europejskiego w delegacjach parlamentarnych, podczas konferencji i międzyinstytucjonalnych forów.

Oprac. na podst. wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.dziennik.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: