SuperBiz wiadomości Które sklepy są czynne w Trzech Króli

Które sklepy są czynne w Trzech Króli

06.01.2017, godz. 07:36
zakupy, sklep
foto: SHUTTERSTOCK

W piątek w święto Trzech Króli sklepy wielkopowierzchniowe są zamknięte. Tego dnia zrobisz zakupy tylko w małych osiedlowych sklepikach i na stacjach benzynowych.

W święto Trzech Króli (piątek 6 stycznia) pracownicy handlu mają wolne. Tego dnia zamknięte są sklepy typu Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Carrefour, Kaufland, Netto. Zatem większe zakupy trzeba zrobić jeszcze w czwartek. W sobotę sklepy będą czynne już bez mian - tak jak w każdą sobotę.

6 stycznia czynne mogą być tylko te sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel lub osoba zatrudniona na umowę cywilnoprawną. Zatem otwarte będą wybrane sklepiki osiedlowe oraz sklepy franczyzowe typu Żabka, Freshmarket, Małpka Express. Zakupy będzie można zrobić również w sklepach na stacjach benzynowych.

Zobacz: Poczta Polska podnosi ceny

Przypominamy że 6 stycznia zawieszone zostają dostawy ze sklepów internetowych (np. Tesco on-line).

W święto Trzech Króli otwarte są natomiast restauracje i punkty gastronomiczne. Zatem 6 stycznia czynne są wybrane lokale gatsronomiczne w wielu galeriach handlowych.

Święto Trzech Króli, zaznaczone w kalendarzu na czerwono, jest jednym z tych dni, kiedy pracownicy handlu tak jak pracownicy innych firm mają wolne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: