SuperBiz wiadomości Kukiz krytykuje 500+: Pieniądze idą na zakup aut i alkoholu

Kukiz krytykuje 500+: Pieniądze idą na zakup aut i alkoholu

06.06.2016, godz. 10:43
Paweł Kukiz
foto: EAST NEWS

Lider Kukiz '15 ostro skomentował w facebookowym wpisie rządowy program "Rodzina 500+". Poseł cytując jeden z artykułów o ciemnej stronie 500+ napisał, że pieniądze z programu przeznaczane są m.in. na zakup alkoholu i opłacanie samochodów. Przy okazji Paweł Kukiz skrytykował też prawicowe media za niedostrzeganie problemu.

- Wielokrotnie, przed uchwaleniem 500+, mówiliśmy o konieczności poprawek aby maksymalnie zapobiec zdarzeniom opisanym poniżej... Daremnie. Oni wszystko wiedzą lepiej i wszystko muszą sami... Oprócz takich minusów znane są mi osobiście przypadki, gdzie pod te 500 co miesiąc brane są kredyty na zakup aut... Mam tylko jedną prośbę do takich "rodziców" - nie prowadźcie po pijaku a my.... damy radę - napisał na swoim profilu Paweł Kukiz.

Zobacz także: Szydło wypunktowana. Z expose spełniona tylko jedna obietnica

Parlamentarzysta odniósł się do artykułu w serwisie onet.pl, w którym napisano, że "po wypłatach z programu 500 plus dochodzi do częstych libacji rodziców". - W skrajnych przypadkach dzieci są odbierane. Takich sytuacji było już jednak tak wiele, że placówki opiekuńczo-wychowawcze są przepełnione - czytamy.

Przy okazji Kukiz uderzył też w prawicowe media, które pominęły niewygodny dla rządzących temat. - (...) na tych polskich, "obiektywnych i niezależnych" portalach (wpolityce, wsieci, niezależna, itp.) tych informacji nie znajdziecie. Bo przecież teraz WSZYSTKO jest doskonale, idealne a każda krytyka to przejaw działalności wywrotowej i antypolskiej" - dodał polityk.

 

Źródło: FB

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: