SuperBiz wiadomości Lidl od lipca będzie dostarczał zieloną energię do domów

Lidl od lipca będzie dostarczał zieloną energię do domów

30.06.2017, godz. 12:56
Lidl
foto: Materiały prasowe

Lidl rusza z nową usługą. Od 3 lipca niemiecka sieć sklepów będzie dostarczać ekologiczną energię elektryczną. Propozycja "Lidl-Strom" skierowana jest na razie do niemieckich konsumentów, ale niewykluczone, że wkrótce projekt dotrze również do Polski.

Lidl dostawcą prądu
Lidl-Strom
będzie funkcjonował dzięki współpracy z dostawcą energii E.on. Lidl przekonuje, że zapewni "znaczną przewagę cenową" w porównaniu do większości lokalnych dostawców, a do 31 stycznia 2019 r. będzie oferował gwarancję ceny.

Zobacz również: Tydzień amerykański w Lidlu. Zobacz, co znajdziesz w nowej promocji [GALERIA]

- Razem z E.on oferujemy naszym klientom zieloną energię elektryczną po rozsądnej cenie - powiedział Jan Bock, dyrektor zarządzający działem zakupów w Lidl Niemcy. Póki co usługa będzie dostępna jedynie w Niemczech. Zapytaliśmy przedstawicieli polskiego oddziału Lidla czy planuje podobny projekt nad Wisłą? - Obecnie nie mamy planów dotyczących sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, jesteśmy jednak otwarci na wdrażanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań w przyszłości - przekonuje Aleksandra Robaszkiewicz PR Manager Lidl Polska.

Dodaje również, że Lidl w Polsce przykłada "ogromną wagę do dbałości o ochronę środowiska naturalnego oraz ekologię". - Stale rozszerzamy naszą ofertę o nowe produkty czy nowoczesne usługi, jak np. możliwość bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych przy naszych sklepach - argumentuje Robaszkiewicz.

Lidl jest częścią Grupy Schwarz, która posiada również sieć hipermarketów Kaufland. Obecnie w wielu krajach Europy istnieje około 10 000 sklepów Lidl, a w Polsce ponad 600.

 

Źródło: wnp.pl, Lidl Polska

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: