SuperBiz wiadomości Lotnisko w Radomiu wraca do gry. Nowe połączenia lotnicze do 4 miast

Lotnisko w Radomiu wraca do gry. Nowe połączenia lotnicze do 4 miast

26.02.2016, godz. 15:17
Radom lotnisko
Radom lotnisko foto: materiały firm

Po kilku dniach od wycofania się z radomskiego lotniska jedynego przewoźnika, przedstawiciele portu ogłaszają otwarcie nowych połączeń i to aż do czterech miast. Polska linia SprintAir będzie latała z Radomia do Berlina, Pragi, Wrocławia i Gdańska. Pierwsze loty odbędą się 18 kwietnia.

Na początku tygodnia odbyły się ostatnie loty z Radomia do Pragi i z powrotem. Następnie przewoźnik Czech Airlines wycofał się z obsługiwania tego połączenia. Przez kilka dni lotnisko w Radomiu ponownie świeciło pustkami. - Poszła za nami taka fama lotniska, na którym się nic nie dzieje i to się niestety do tej pory ciągnie - ubolewał w TVN24 rzecznik radomskiego lotniska Kajetan Orzeł.

Zobacz też: Został prezesem Orlenu, a teraz dołączył jeszcze do rady nadzorczej PKO BP

Dziś jednak ogłoszono, że od 18 kwietnia SprintAir będzie realizował z radomskiego portu lotniczego aż 14 lotów tygodniowo (sześć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku i w niedziele). - Najtańsze bilety na trasach krajowych kosztować będą 99 zł, a na loty zagraniczne - 149 zł - poinformował poinformował w piątek na konferencji prasowej dyrektor handlowy SprintAir Jarosław Chłopecki.

Z wznowienia lotów lotniska w Radomiu zadowolony jest prezydent miasta Radosław Witkowski. - To przełomowa propozycja, bo po raz pierwszy poważny przewoźnik proponuje szerszą siatkę połączeń, co pokazuje, że dostrzega potencjał w radomskim lotnisku - powiedział Witkowski.

Regularne połączenia lotnicze z Radomia odbywały się od września ub. roku. W listopadzie z lotów do Rygi zrezygnowały łotewskie linie Air Baltic, Czech Airlines – z przerwami – wykonywały loty do poniedziałku.

Lotnisko w Radomiu zostało oddane do użytku w maju 2014 r. Przez 12 miesięcy łącznie obsłużono jedynie 642 samoloty. - Na koniec 2014 roku spółka osiągnęła stratę w wysokości ponad 12,4 mln złotych - przekonywała w zeszył roku Dagmara Gac z biura prasowego Kancelarii Prezydenta Radomia. Na rok działalności to strata ponad miliona złotych na miesiąc! Od początku powstania spółki Port Lotniczy Radom w 2011 r., zarządzającej lotniskiem, przyniosła ona straty na łączną kwotę 26,3 mln zł. Za taką sumę można wybudować cztery dobrze wyposażone przedszkola dla 800 dzieci albo 43 km ścieżek rowerowych.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: