SuperBiz wiadomości Lotos ma nowego prezesa. Został nim Robert Pietryszyn

Lotos ma nowego prezesa. Został nim Robert Pietryszyn

13.05.2016, godz. 12:42
Robert Pietryszyn
Robert Pietryszyn foto: Super Express

Robert Pietryszyn został wybrany prezesem spółki Lotos S.A. Od 13 kwietnia pełnił on obowiązki prezesa firmy po odwołaniu wieloletniego prezesa Pawła Olechnowicza. Pietryszyn przewodniczy również radzie nadzorczej Lotosu i należy do zaufanych ludzi z kręgu ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

W marcu pisaliśmy o nieoficjalnych doniesieniach o problemach w relacjach na linii były już prezes Lotosu - Paweł Olechnowicz a Robert Pietryszyn. Nowy szef rady nadzorczej Lotosu, a od niedawna także wiceprezes PZU, miał za plecami prezesa Olechnowicza spotykać się ze związkami zawodowymi działającymi w Lotosie.

Czytaj także: Skandal! Minister skarbu dał fuchę swojemu prawnikowi za 170 tys. zł rocznie

Nowy prezes Lotos S.A. jest też wieloletnim bliskim znajomym obecnego ministra skarbu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Dawida Jackiewicza. Był także świadkiem na ślubie Adama Hofmana.

Robert Pietryszyn ma 37 lat i jest absolwentem prawa po Uniwersytecie Wrocławskim. Skończył ponadto studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007 został prezesem piłkarskiego Zagłębia Lubin, finansowanego przez KGHM. Klub w tym czasie zdobył tytuł Mistrza Polski. Pietryszyn trafił później do spółki zarządzającej stadionem wrocławskim. Najpierw był jej wiceprezesem, potem prezesem.

Robert Pietryszyn złożył też rezygnację z funkcji członka zarządu w PZU z dniem 13 maja - poinformowała spółka w komunikacie.
Nie podano jednak przyczyn tej decyzji. Jednocześnie PZU poinformowało, że Pietryszyn złożył również rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki zależnej od PZU - Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie Spółki Akcyjnej.

 

Źródło: Wyborcza.biz/Superbiz.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: