SuperBiz wiadomości Małgorzata Sadurska nie będzie zarabiać 90 tys. zł miesięcznie

Małgorzata Sadurska nie będzie zarabiać 90 tys. zł miesięcznie

13.07.2017, godz. 11:23
MAŁGORZATA SADURSKA
MAŁGORZATA SADURSKA foto: Super Express

Z informacji RMF FM wynika, że była szefowa Kancelarii Prezydenta nie zarobi kroci w PZU SA. Spekulowano, że Małgorzata Sadurska dostanie równie sowite wynagrodzenie, co jej poprzednik, Andrzej Jaworski. Gdyby ten scenariusz się ziścił, członkini zarządu PZU mogłaby liczysć na minimum 90 tys. zł miesięcznie.

Chociaż w połowie czerwca Małgorzata Sadurska została powołana do zarządu PZU, to zrezygnowała z pobierania wynagrodzenia aż do czasu wprowadzenia w spółce nowej ustawy kominowej – poinformował rzecznik prasowy PZU, Marek Baran. Przepisy mogą zacząć obowiązywać w spółce już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

CZYTAJ: Małgorzata Sadurska zrezygnowała z pracy w Kancelarii Prezydenta

Nowa ustawa kominowa obowiązuje od 9 września ur., ale poszczególne spółki miały wdrożyć przepisy najpóźniej w dniu Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie zarządu z działalności spółki i sprawozdanie finansowe za rok obrotowy, który rozpoczął się w 2016 r. lub w dniu Zgromadzenia Wspólników. Ustawa powstała, aby obniżyć pensje w zarządach spółek kontrolowanych przez państwo, agencjach państwowych, fundacjach dotowanych przynajmniej w jednej czwartej ze środków publicznych lub których majątek ze środków publicznych pod koniec roku kalendarzowego przekracza 25 proc. mienia, zarządów samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej i wielu państwowych jednostek budżetowych.

ZOBACZ TEŻ: Z pałacu prezydenta Dudy do PZU? Małgorzata Sadurska może zarabiać do 100 tys. zł miesięcznie

Małgorzata Sadurska, posłanka na Sejm RP V, VI i VII kadencji, zasiadała w komisjach ds. Unii Europejskiej, Spraw Wewnętrznych oraz Nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach. W tej ostatniej przez dwie kadencje pełniła funkcję wiceprzewodniczącej. Sadurska była członkinią Krajowej Rady Sądownictwa oraz Przewodniczącą Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W 2007 zajmowała stanowisko sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. pracy i polityki społecznej. Od 7 sierpnia 2015 r. do 12 czerwca 2017 r. piastowała funkcję szefowej Kancelarii Prezydenta RP.

Oprac. na podst. rmf24.pl, wynagrodzenia.pl, pzu.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: