SuperBiz wiadomości Ministerstwo wesprze lokalne kluby sportowe

Ministerstwo wesprze lokalne kluby sportowe

14.04.2016, godz. 12:23
Dzieci grają w piłkę nożną
Dzieci grają w piłkę nożną foto: SHUTTERSTOCK

Ministerstwo Sportu i Turystyki pomoże finansowo tysiącowi lokalnych, borykających się z kłopotami finansowymi klubów sportowych. Skorzystają na tym dzieci i młodzież z tych regionów. Już można składać wnioski o dotacje z programu „KLUB".

Z programu mogą skorzystać głównie małe i średnie kluby sportowe, których główną przeszkodą w propagowaniu aktywnego stylu życia są kłopoty finansowe. Program „KLUB" wpisuje się w nową strategię rozwoju sportu realizowaną przez ministerstwo, którą współtworzy także projekt przywrócenia do szkół SKS-ów oraz Narodowa Baza Talentów.

Wnioski o dotacje: do 15 kwietnia!
Program „KLUB" to jeden z największych dotychczas realizowanych projektów ministerstwa. Powstał dzięki bezpośrednim konsultacjom z lokalnymi środowiskami sportowymi. Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację programu, już w pierwszym roku finansowania, przeznaczyło kwotę 15 milionów złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wnioski o dotacje mogą składać te kluby, których budżet nie przekracza 300 tys. zł. Termin składania wniosków upływa 15 kwietnia, rozpatrzone zostaną - 15 czerwca. Pieniądze popłyną na konta klubów w wakacje.

Na szkoleniowca, sprzęt lub obóz
Kwota dofinansowania może zostać przeznaczona na wynagrodzenia dla szkoleniowca, dofinansowanie kupna sprzętu sportowego lub organizację obozu sportowego. Klub jednosekcyjny może liczyć na pomoc w wysokości nawet 10 tys. zł, klub posiadający więcej niż jedną - nawet 15 tys. zł.
Szczegółowe informacje o Programie dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2016-ro/1779,Ogloszenie-programu-KLUB-w-ramach-rozwijania-sportu-poprzez-wspieranie-przedsiew.html

Źródło: www.msport.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: