SuperBiz wiadomości #Misiewicze podbiją Twittera. Kto znalazł się na liście Nowoczesnej?

#Misiewicze podbiją Twittera. Kto znalazł się na liście Nowoczesnej?

16.09.2016, godz. 14:21
Bartłomiej Misiewicz
foto: EAST NEWS

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru, przedstawił listę „40 Misiewiczów". Znajdują się na niej osoby powiązane z Prawem i Sprawiedliwością, które po zmianie władzy zostały zatrudnione w spółkach Skarbu Państwa. Partia do promocji listy wykorzystała potencjał mediów społecznościowych, hasztag – Misiewicze zyskał od wczoraj ogromną popularność na Twitterze.

– Skala korupcji, kolesiostwa, nepotyzmu, które rozlały się w Polsce w ostatnich dziesięciu miesiącach dawno nie była widziana – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Ryszard Petru. Szef Nowoczesnej przedstawił na niej listę 40 osób, które oskarża to, że dostały pracę w państwowych spółkach po znajomości.

Zobacz również: Wszyscy ludzie Jackiewicza. Gdzie dostali posady?

Kto jest na liście?
Oprócz Bartłomieja Misiewicza – bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza, który od zasiada w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, na liście znalazła się m.in. Janina Goss – członkini rady nadzorczej PGE, która – jak mówił Petru – jest także bliską przyjaciółką Kaczyńskiego oraz Zdzisław Filip – prezes Tauronu, a jednocześnie kolega Beaty Szydło z podstawówki.

Do grona „Misiewiczów" zaliczono także szefa Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie i ojca makijażystki prezesa Kaczyńskiego – Andrzeja Grządziela, prezesa PKN Orlen i byłego posła PiS – Wojciecha Jasińskiego, a także członkinię rady nadzorczej spółki PL2012+, przedstawioną jednocześnie jako "koleżankę premier Szydło" i dyrektor szpitala w Oświęcimiu – Sabinę Bigos-Jaworowską.

#Misiewicze rozsiani po Internecie
Do promocji listy, zaprezentowanej przez Ryszarda Petru, Nowoczesna postanowiła wykorzystać potencjał mediów społecznościowych. Szef młodzieżówki partii Adam Kądziela, zamieścił wczoraj 33 twitty, w których wymienił większość osób z listy „Misiewiczów". Wszystkie posty oznaczone zostały hasztagiem – Misiewicze, który od wczoraj wymieniło w dyskusjach wielu użytkowników Twittera.

Oto najciekawsze twitty Adama Kądzieli:

Źródło: materiały prasowe, Twitter

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: