SuperBiz wiadomości Morawiecki zapowiada ponad 100 tys. „mieszkań plus” w rok

Morawiecki zapowiada ponad 100 tys. „mieszkań plus” w rok

03.07.2017, godz. 14:46
Morawiecki: Nie będzie nacjonalizacji OFE
foto: EAST NEWS

Za trzy, cztery lata, dzięki programowi Mieszkanie plus, w Polsce będziemy budowali w rok o kilkadziesiąt, a może nawet ponad 100 tys. lokali więcej niż do tej pory – powiedział w poniedziałek w Gdyni Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów.

– Sądzę, że on (program Mieszkanie plus – red.) za dwa, trzy, cztery lata (...) doprowadzi do tego, że będziemy budowali w Polsce o kilkadziesiąt, a może nawet ponad 100 tys. mieszkań rocznie więcej niż do tej pory, a to naprawdę zmieni relacje gospodarcze i społeczne – powiedział Morawiecki.

Sprawdź także: Mieszkanie Plus. Hit czy kit? [SONDA]

Jak dodał: „Z mozołem budujemy nowy rynek. Po 27–28 latach łatwo jest powiedzieć, oczywiście, że potrzeba więcej mieszkań, ale trudniej jest przełamać pewien paradygmat i jeszcze zaprosić do współpracy tych, którzy budowali rynek wcześniej, czyli i deweloperów i samorządowców, ale też z udziałem administracji państwowej, bo tak widzimy ten wielki program Mieszkanie plus".
– Dla rządu, dla naszego obozu politycznego, ale myślę że dla wszystkich ludzi dobrej woli jest to projekt absolutnie priorytetowy. Projekt, dzięki któremu możemy doprowadzić do zmiany relacji społecznych w ogóle w Polsce – zaznaczył wicepremier.

Czytaj też: Konstytucja dla biznesu Mateusza Morawieckiego [SZCZEGÓŁY]

Rolę programu Mieszkanie plus podkreślał również prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas sobotniego kongresu programowego partii.
– Musimy to zrobić. To jest apel do pana ministra infrastruktury. To musi być zrobione. To musi ruszyć, tu trzeba połączyć siły – powiedział w kontekście programu prezes PiS.
Kaczyński zwrócił także uwagę na wpływ Mieszkania plus na ocenę publiczną rządów partii, w związku ze zbliżającą się połową kadencji rządów PiS. W listopadzie miną dwa lata od wygranych wyborów.
– Będzie związana z tym ocena. Ta ocena to w wielkiej mierze będzie zależała od realizacji tego niezwykle ważnego, potrzebnego społecznie programu. Ludzie tego po prostu chcą. Wiem, że jest wielkie oczekiwanie milionów ludzi – podkreślił Kaczyński.

Źródło: pap.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: