SuperBiz wiadomości Najdroższe wakacje w życiu. Gigantyczne koszty leczenia na wczasach!

Najdroższe wakacje w życiu. Gigantyczne koszty leczenia na wczasach!

18.06.2017, godz. 11:00
Najdroższe wakacje
Najdroższe wakacje foto: Materiały prasowe

59 proc. Polaków zamierza w 2017 r. wyjechać na wakacje – wynika z badania CBOS. Idealnie byłoby, gdyby wyjazd był jak najbardziej udany i za jak najmniejsze pieniądze. Opisane poniżej trzy sytuacje pokazują, że nie warto jednak oszczędzać na dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym podczas wyjazdu, bo może się okazać, że niechcący pojedziemy na najbardziej kosztowny urlop w życiu!

O potrzebie ubezpieczenia się przed wyjazdem przypomina w komunikacie prasowym firma Europ Assistance Polska. Aby zachęcić wczasowiczów do wykupienia ubezpieczenia, przedstawia trzy sytuacje, z którymi musieli się zmagać jej klienci:

1. Australia za ćwierć miliona

Turystka podróżująca z synem po Australii źle się poczuła i karetką została przewieziona do lokalnego szpitala. Okazało się, że po raz pierwszy wystąpiły u niej problemy z sercem, w wyniku których musiała zostać w szpitalu. Po tygodniowym okresie hospitalizacji stan pacjentki ustabilizował się, co pozwoliło na jej powrót do kraju. Łączne koszty pomocy wyniosły około 220 tys. złotych!

2. Zasłabnięcie w Argentynie

Innym razem mężczyzna, który od dłuższego czasu leczył się kardiologicznie, przed podróżą do Argentyny wykupił rozszerzenie swojej polisy turystycznej dotyczące chorób przewlekłych. Niestety podczas rejsu statkiem po Oceanie Atlantyckim mężczyzna zasłabł, stracił przytomność, był reanimowany i konieczne było jego przetransportowanie do szpitala. W lokalnej placówce medycznej została mu udzielona niezbędna pomoc. Po hospitalizacji został przetransportowany do Polski. Łączne koszty pomocy wyniosły około 170 tys. złotych.

3. Bolesna wizyta w Chinach

Z kolei turystka podróżująca po Chinach zadzwoniła do Centrum Alarmowego i zgłosiła potrzebę konsultacji medycznej, w związku z bólem nogi, który ograniczał możliwości chodzenia. Po wstępnych badaniach okazało się, że to zapalenie stawu biodrowego, które wymagało hospitalizacji i leczenia farmakologicznego. Po pobycie w szpitalu turystka została przewieziona do Polski. Łączne koszty udzielonej pomocy to ok. 150 tys. złotych.

ZOBACZ TEŻ: Bezpieczne podróżowanie: Po co nam ubezpieczenie turystyczne?

„We wszystkich powyższych przypadkach osoby miały wykupioną odpowiednią polisę turystyczną, dzięki której możliwe było zorganizowanie pomocy, a co najważniejsze suma ubezpieczenia pokryła wszelkie koszty. W przeciwnym razie turyści musieliby sami opłacić bardzo wysokie rachunki i z pewnością byłby to najdroższe wakacje w ich życiu” – podkreśla ubezpieczyciel. Pamiętajmy więc, by przed wakacyjnym wyjazdem zainteresować się wykupieniem ubezpieczenia!

Źródło: komunikat prasowy Europ Assistance Polska

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: