SuperBiz wiadomości Nowe ostrzeżenia na opakowaniach papierosów [ZDJĘCIA]

Nowe ostrzeżenia na opakowaniach papierosów [ZDJĘCIA]

13.04.2016, godz. 16:58
Ostrzeżenia zdrowotne
Ostrzeżenia zdrowotne foto: Materiały prasowe

Na opakowaniach papierosów sprzedawanych w Polsce pojawią się wkrótce nowe ostrzeżenia zdrowotne. Ich wprowadzenie do efekt dostosowania naszych przepisów do unijnego prawa.

Nowe zasady dotyczące wyglądu opakowań papierosów zawarte są w nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Dokument ma wejść w życie 20 maja br.

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia pojawił się właśnie komunikat dla producentów i importerów wyrobów tytoniowych dotycząca tej kwestii.  

"Aby importerzy i producenci wyrobów tytoniowych mogli się przygotować do zmian, Ministerstwo Zdrowia udostępnia pliki  z nowymi grafikami (w wysokiej rozdzielczości). Po wejściu w życie ustawy implementującej dyrektywę będą one musiały być zamieszczane na opakowaniach (jednostkowych i zbiorczych) wyrobów tytoniowych.

Czytaj również: Aplikacja odczytuje bazgroły lekarzy na receptach. Zobacz, jak to działa [WIDEO]

Importerzy i producenci wyrobów tytoniowych mogą uzyskać szczegółowe informacje na ten temat w Departamencie Zdrowia Publicznego MZ.

Nowe ostrzeżenia będa musiłały być umieszczone na każdym opakowaniu jednostkowym i zbiorczym wyrobów tytoniowych. Przygotowane są ich trzy zestawy. Producenci mają je stosować zamiennie.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: