SuperBiz wiadomości Abonament RTV. Nowa stawka! Rewolucyjne zmiany. Zapłacą wszyscy

Abonament RTV. Nowa stawka! Rewolucyjne zmiany. Zapłacą wszyscy

31.01.2017, godz. 09:42
Nie zapłacili abonamentu RTV
foto: SHUTTERSTOCK

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje obniżkę abonamentu telewizyjno-radiowego do 6,33 zł. Mimo to publiczne media mają na nim zyskać ok. 2,8 mld zł rocznie - informuje Money.pl.

Obecnie i zgodnie z przepisami każde gospodarstwo posiadające telewizor powinno płacić 22,70 zł miesięcznie, czyli 272 zł rocznie. W ostatnim roku padały różne pomysły i kwoty na zmianę abonamentu RTV. Nową daninę nazywano opłatą audiowizualną, którą chciano włączyć do rachunków z energią. Później prezes TVP Jacek Kurski proponował, aby opłatę pokrywał każdy obywatel, bez względu czy posiada telewizor i odbiornik radiowy.

Czytaj koniecznie: Skarbówka zastąpi pocztę w ściąganiu abonamentu?

Najnowsza propozycja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która według Money.pl ma trafić do Ministerstwa Kultury, to roczny koszt 80 zł. Opłata miałaby być doliczana do PIT. KRRiT wystąpiła do Ministerstwa Finansów z prośbą o informacje o liczbie osób prowadzących działalność gospodarczą, a to dlatego, że przedsiębiorcy też mają płacić nową składkę - czytamy w serwisie.

Nieznane są szczegóły projektu i nie wiadomo np. czy małżeństwa, które wspólnie rozliczają się z podatku, będę musiały podwójnie zapłacić za abonament. Szacuje się, że w tej wersji do mediów publicznych trafiłoby aż 2,8 mld zł.

Zobacz także: Lotto ma już 60 lat! Jak wyglądało losowanie w PRL-u? [GALERIA]

 

Źródło: Money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: