SuperBiz wiadomości Możesz już składać nowy wniosek o 500 Plus! [POBIERZ i WYPEŁNIJ WNIOSEK]

Możesz już składać nowy wniosek o 500 Plus! [POBIERZ i WYPEŁNIJ WNIOSEK]

01.08.2017, godz. 11:29
Łatwiej złożysz wniosek o 500 plus
foto: SHUTTERSTOCK

Od 1 sierpnia 2017 można składać nowe wnioski o 500 Plus w nowym cyklu zasiłkowym (1 październik 2017-30 wrzesień 2018). Rodzice, którzy złożą nowy wniosek do końca sierpnia tego roku, otrzymają wypłatę za październik do 31 października br. - oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia w nowym okresie zasiłkowym. Właściwy wniosek o 500 Plus do pobrania i wypełniania znajduje się poniżej.

Nowy wniosek o 500 Plus. Pobierz i wypełnij wniosek!
Program "Rodzina 500 Plus"
wystartował 1 kwietnia 2016 roku. Do 30 września potrwa pierwszy cykl zasiłkowy, ale już od 1 sierpnia tego roku, rodzice i opiekunowie dzieci, mogą składać wnioski o 500 Plus na kolejny rok. Wypłaty w drugim cyklu zasiłkowym ruszą w październiku bieżącego roku.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ WNIOSEK O 500 PLUS!

Kiedy złożony wniosek zostanie rozpatrzony?
- Jeśli osoba złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku, a więc zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia wychowawczego także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Gdy nastąpi to od 1 września do 31 września danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada tego roku. Analogicznie gdy wniosek wpłynie w czasie od 1 października do 31 października danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik, listopad i grudzień, nastąpi nie później niż do dnia 31 grudnia tego roku - informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz również: Jak złożyć wniosek o świadczenie 500 plus? [KROK PO KROKU]

Dopiero złożenie wniosku w listopadzie oznacza utratę pieniędzy przysługujących rodzinie za poprzednie miesiące. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Gdzie złożyć wniosek o 500 Plus?
Wnioski o udzielenie świadczenia wychowawczego w postaci 500 zł na dziecko można złożyć w urzędzie gminy, listem poleconym lub drogą internetową (system Emp@tia, profil zaufany ePUAP,portal usług elektronicznych ZUS oraz większość banków, które prowadzą bankowość internetową).

Zobacz również: Kiedy rodzice muszą złożyć nowy wniosek o 500 Plus, żeby nie stracić pieniędzy?

Komu przysługują pieniądze?
500 Plus
z programu "Rodzina 500 Plus" przeznaczone jest dla rodziców oraz opiekunów dzieci do 18 roku życia. Świadczenie przysługuje wszystkim tym, którzy posiadają co najmniej dwoje dzieci. 500 zł co miesiąc wypłacane jest niezależnie od dochodu na drugie i każde kolejne dziecko. Rodziny, których dochód na osobę wynosi mniej niż 800 zł netto, mają prawo do uzyskania świadczenia nawet wtedy, kiedy mają tylko jedną pociechę. W tym celu muszą jednak udokumentować swoją sytuację finansową. O świadczenie na jedynaka mogą ubiegać się także rodzice i opiekunowie dziecka niepełnosprawnego. W ich przypadku kryterium dochodu przypadającego na osobę w rodzinie wynosi 1 200 zł netto.

Czytaj koniecznie: Rodzina 500 plus w liczbach. Łącznie na dzieci wydano już 30 mld zł


Źródło: MRPiPS

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: