SuperBiz wiadomości Wojciech Olejniczak były szef SLD idzie do Alior Banku

Wojciech Olejniczak były szef SLD idzie do Alior Banku

09.09.2016, godz. 21:26
Wojciech Olejniczak SLD
foto: Super Express

Wojciech Olejniczak były przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej obejmuje stanowisko dyrektora ds.biznesu agro w Alior Banku. Czym teraz będzie się zajmował były szef SLD?

Wojciech Olejniczak jako dyrektor banku będzie odpowiadał za przygotowanie strategii wejścia Alior Banku na rynek rolno-spożywczy. Jak poinformował rzecznik prasowy banku Julian Krzyżanowski, były szef SLD  „będzie dyrektorem ds. biznesu agro. Będzie odpowiedzialny za przygotowanie strategii produktów w segmencie przeznaczonym dla rolników i szeroko rozumianego agro. Jest osobą, która przyszła, aby pomóc mocniej wejść w rynek rolno-spożywczy.

Zobacz: Pomysł na firmę: blog internetowy

Teoretycznie Wojciech Olejniczak, były szef SLD, zna się na rzeczy. Ukończył Technikum Ogrodnicze w Sochaczewie i studia inżynierskie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku rynek rolny i spółdzielczość. Studia magisterskie ukończył na kierunku zarządzanie i marketing w agrobiznesie. Wojciech Olejniczak ma stopień doktora nauk ekonomicznych. Swą rozprawę doktorską poświęcił ekologicznym, ekonomicznym i społecznym warunkom zalesień gruntów w Polsce. Olejniczak w latach 2005-2008 był ministrem rolnictwa. Na swoim koncie ma też mandat europosła. W 2015 roku został  doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: