SuperBiz wiadomości [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]. Zobacz, jaki majątek posiada Beata Szydło

[OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]. Zobacz, jaki majątek posiada Beata Szydło

13.05.2017, godz. 15:46
Szydło będzie miała drugi pociąg w Brzeszczach
Szydło będzie miała drugi pociąg w Brzeszczach foto: Super Express

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała oświadczenia majątkowe ministrów rządu Beaty Szydło oraz oczywiście – samej szefowej rządu. Choć sprawuje ona funkcję o największym stopniu odpowiedzialności i z pewnością może pochwalić się całą masą obowiązków, które wykonuje w związku ze sprawowanym urzędem, wbrew pozorom nie zarabia milionów. Sama podkreśla nieustannie, że „jej praca to służba dla obywateli". Można wierzyć w ten argument, jeśli spojrzy się nawysokość jej majątku – wbrew pozorom nie skrywa w swoim garażu kilku samochodów i nie jest właścicielką kilku willi.

Szefowa rządu wraz z mężem posiada tylko jeden dom o wielkości 246 m2 (w odróżnieniu od wielu ministrów, którzy są w posiadaniu kilku domów i mieszkań jednocześnie). Jest również właścicielką użytków zielonych o powierzchni 1 hektara i 16 arów.

Zobacz także: [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]. Zobacz, jaki majątek zgromadziła minister Rafalska


Jej zasoby pieniężne to: 108, 028 tys. zł na rachunkach bankowych, 162,212 tys. zł z ubezpieczeń funduszu oraz w walucie obcej: 80, 66 euro (tylko!). Jednocześnie nie posiada żadnych papierów wartościowych, dywidend czy innych oszczędności.

Sprawdź również: [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]. Zobacz, jaki majątek ma wicepremier Morawiecki


W 2016 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zarobiła 230 446 zł 76 gr, a z diety parlamentarnej – 29 676 zł 96 groszy.

 

Źródło: /kprm.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: