SuperBiz wiadomości Papierosy z marihuaną. Nowy produkt trafi do supermarketów [ZDJĘCIA]

Papierosy z marihuaną. Nowy produkt trafi do supermarketów [ZDJĘCIA]

20.07.2017, godz. 11:05
Papierosy z marihuaną
Papierosy z marihuaną foto: materiał prasowy

W Szwajcarii trafią do sprzedaży papierosy z wyciągiem z konopi! Co prawda sprzedaż środków psychoaktywnych w Szwajcarii nie jest legalna, ale prawo dopuszcza handel produktami, które zawierają 1 proc. THC – psychoaktywnego składnika konopi. Papierosy z marihuaną będą przeznaczone do celów medycznych – zapowiedział producent, spółka Heimat.

Kontrowersyjne papierosy powstaną dzięki współpracy sieci supermarketów Coop oraz spółki Heimat. Będą sprzedawane jako produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i antydepresyjnym. Ponieważ szwajcarskie przepisy są bardziej liberalne niż prawo obowiązujące w Unii Europejskiej, zawarte w papierosach substancje psychoaktywne mogą zostać legalnie wprowadzone do obrotu. O ile na terenie UE zawartość THC w sprzedawanych produktach nie powinna przekraczać 0,2 proc., o tyle w Szwajcarii wprowadzać na rynek wyroby, które zawierają pięć razy tyle , czyli 1 proc. THC.

ZOBACZ: Policja zabezpieczyła marihuanę wartą 10 mln złotych

Producent zapowiedział, że w nowych papierosach znajdzie się również inny składnik – CBD. Jest to jeden z 60 kannabinoidów, który ma silne działanie przeciwbólowe i anty-zapalne. Dzięki swoim właściwościom związek znajduje coraz szersze zastosowanie w medycynie, a przy okazji... wpływa na stan odurzenia wywołany przez THC. Papierosy będą zawierały nawet 20 proc. CBD.

CZYTAJ: Niemcy dostaną medyczną marihuanę! „Nie chodzi o jaranie na receptę”

Jak dotąd jeszcze żaden producent na świecie nie zdecydował się na produkcję papierosówz mieszkanką CBD i THC. Heimat to młoda firma, a jej wyroby nie cieszą się jeszcze dużą popularnością. Spółka może jednak szybko znaleźć dużą rzeszę klientów, ponieważ wypełnia pewną lukę na rynku. Jak zapowiedziała firma jedna paczka papierosów THC ma kosztować 19,90 franków (ok. 76 zł wg średniego kursu NBP z 20 lipca), czyli dwa razy więcej niż zwykłe papierosy w Szwajcarii. Zgodnie z planem, sprzedaż rozpocznie się już 24 lipca.

Oprac. na podst. spidersweb.pl, bloomberg.com, thefreshtoast.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: