SuperBiz wiadomości PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016

PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016

31.05.2016, godz. 14:17
PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016
PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016 foto: SHUTTERSTOCK

Do końca lipca PGE Narodowy jest zamknięty ze względu na organizację szczytu NATO w Polsce, ale za to fani piłki nożnej będą mogli odczytać wyniki meczów polskiej reprezentacji na elewacji stadionu w czasie rzeczywistym.

Jak poinformował dzisiaj dziennikarzy Jakub Opara – prezes spółki PL.2012+, która zarządza PGE Narodowym w Warszawie, w 2015 r. firma wypracowała zysk netto na poziomie 2,1 mln złotych. To rekordowo dobry rok dla operatora stadionu. Całoroczne przychody PL.2012+ wyniosły 48 mln złotych. 13 mln zł stanowiły przychody z wydarzeń całostadionowych, 6 mln zł firma uzyskała z wynajmu powierzchni komercyjnej, głównie biurowej, a 29 mln zł – z działalności B2B (business to business), w tym z wynajmu sal konferencyjnych, parkingów, lóż i terenów otaczających obiekt.

Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa postawionymi przez MON (Ministerstwo Obrony Narodowej) do końca lipca br. PGE Narodowy będzie zamknięty. W związku z organizację szczytu NATO na PGE Narodowym, obecnie trwają prace aranżacyjne płyty głównej. Podczas zaplanowanego na dni 8 – 9 sierpnia wydarzenia na stadionie zgromadzi się 2,5 tys. członków delegacji z 60 państw oraz 1,5 – 3 tys. dziennikarzy.

Przeczytaj również: Polska to atrakcyjny rynek dla imprez

Aby zrekompensować fanom piłki nożnej fakt, że PGE Narodowy jest nieczynny, operator obiektu zapowiedział, iż podczas Euro 2016 na elewacji budynku będą wyświetlane wszystkie wyniki meczów z udziałem polskiej reprezentacji. W zeszłym roku w murach stadionu Polacy wywalczyli sobie awans do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016, które odbędą się we Francji. Dodatkowo z oficjalnej strony PGE Narodowego będzie można pobrać makietę do zaznaczania wyników.

Zarządca stadionu ma ambitne plany inwestycyjne. W 2015 r. Rada Warszawy uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego, który obejmuje liczące ok. 30ha błonia woków PGE Narodowego. Urząd miasta ogłosił konkurs na budowę centrum kongresowego, hal wystawienniczych i innych obiektów wokół gmachu, a PL.2012+ stara się pozyskać fundusze europejskie na realizację przedsięwzięcia.

Może cię zaitneresować: Jakub Opara, prezes PL.2012+: Stadion musi oddychać wieloma płucami [ZDJĘCIA]

Na lata 2016 – 2017 spółka zaplanowała inwestycje, które będą sprzyjały spędzaniu czasu wolnego w gronie rodziny na terenach zielonych okalających PGE Narodowy. W ramach Master Planu powstaną m.in.: promenada z trasą spacerową, stoliki szachowe, strefa piknikowa, kilka boisk oraz przestrzeń przeznaczona na Targ Śniadaniowy. W dalszej kolejności spółka chciałaby wybudować halę sportowo-widowiskową, która pomieści 23 tys. osób i pozwoli organizować wysokiej jakości koncerty muzyczne oraz postawić nieruchomość hotelową, jakiej brakuje w stolicy na prawym brzegu Wisły.

W 2015 r. na terenie PGE Narodowego odbyło się ponad 500 imprez, w tym: 27 wydarzeń całostadionowych, 280 wydarzeń biznesowych oraz 206 wydarzeń o charakterze społecznym, m.in. warsztaty rolkarskie i longboardowe. Łącznie w zeszłym roku obiekt odwiedziły 2 mln osób, a od początku 2016 r. – już 600 tysięcy. W ciągu pięciu ostatnich miesięcy warszawiaków przyciągały takie wydarzenia, jak Zimowy Narodowy, finał Pucharu Polski w piłce nożnej, wystawa klocków Lego czy Targi Książki, podczas których frekwencja sięgnęła 100 tys. czytelników.

Wśród tegorocznych atrakcji warto wspomnieć zaplanowany na 5 sierpnia koncert Rihanny oraz mistrzostwa świata w street soccerze. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że 24 września w PGE Narodowym wystąpi Modern Talking.

Źródło: materiały PGE Narodowego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: