SuperBiz wiadomości Pierwsza polska autostrada z prawdziwego zdarzenia

Pierwsza polska autostrada z prawdziwego zdarzenia

20.07.2016, godz. 13:19
Pierwsza cała autostrada w Polsce
Pierwsza cała autostrada w Polsce foto: EAST NEWS

Polska ma pierwszą ukończoną w całości autostradę. Budowa liczącej ponad 670 km drogi dobiegła końca na Podkarpaciu.

Zostały już zakończone prace związane z budową ostatniego odcinka autostrady A4. 20 lipca 41-kilometrowy fragment autostrady między Rzeszowem a Jarosławiem w woj. podkarpackim został oddany do użytkowania. Cała autostrada ma 672 kilometry. Umożliwia przejechanie od granicy polsko-ukraińskiej w Korczowej do granicy polsko-niemieckiej.

Przeczytaj również: Tauron przedstawia innowacyjny raport [WIDEO]

Mimo że ostatni odcinek autostrady został oddany do użytkowania w środę, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie uprzedza, że na dwóch kilometrach autostrady mogą występować utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego. Płynna podróż po autostradzie będzie możliwa dopiero pod koniec sierpnia. W jeszcze późniejszym terminie zostaną ukończone prace związane z budową dróg serwisowych i zbiorników retencyjnych. Realizacja ostatniego etapu inwestycji powinna dobiec końca 20 października.

Może cię zainteresować: 7 najlepszych pomysłów na spędzenie czasu wolnego [GALERIA]

Na autostradę będzie można skierować ruch tranzytowy, który jest uciążliwy dla mieszkańców takich miast, jak Rzeszów, Łańcut czy Przeworsk. Inwestycja ułatwi także odseparowanie lokalnych kierowców od przewoźników międzymiastowych, co zwiększy bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 4. Inwestycja niesie ze sobą również nadzieje na przyśpieszenie rozwoju woj. podkarpackiego. Ułatwi bowiem handel z Niemcami i Ukrainą. Autostrada A4 wchodzi w skład Trzeciego Transeuropejskiego Korytarza Transportowego.

Oprac. na podst. bankier.pl, PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: