SuperBiz wiadomości Plan podwyżek dla nauczycieli miał być w kwietniu. Morawiecki przesuwa je o kolejne miesiące

Plan podwyżek dla nauczycieli miał być w kwietniu. Morawiecki przesuwa je o kolejne miesiące

25.04.2017, godz. 13:33
Zalewska Morawiecki
Zalewska Morawiecki foto: Andrzej Lange, Tomasz Radzik/Super Express

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska przekonywała od początku roku, że w kwietniu przedstawi plan podwyżek dla nauczycieli, które mają wejść w życie od przyszłego roku. Planu nadal brak, a wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki ujawnił, że temat podwyżek zostaje odsunięty o kolejne miesiące.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała, że w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli. Szefowa MEN podkreślała wówczas, że harmonogram podwyżek, który zamierza zaprezentować, zacznie obowiązywać od 2018 roku.

Zobacz również: Są podwyżki dla nauczycieli! Niestety, żenująco niskie

Zbliża się koniec miesiąca i resort Zalewskiej milczy na ten temat. Mało tego! Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister finansów, z którym minister edukacji miała konsultować plan podwyżek dla nauczycieli, przesuwa cały projekt o kolejne miesiące.

We wtorek na antenie TVN24 Morawiecki powiedział, że "nie było jeszcze takiej rozmowy" z minister Zalewską. - Do tematów budżetowych przystąpimy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - wskazał wicepremier.

Dopytywany, czy jest szansa na podwyżki dla nauczycieli, Morawiecki powiedział, że "oczywiście". - Wszystko jest kwestią tylko uzgodnienia w jakiej skali - zaznaczył. - Tutaj w ogóle jeszcze nie było rozmów na ten temat. Na pewno w ciągu paru miesięcy będziemy więcej konkretów znali - zapewnił minister rozwoju i finansów.

 

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: