SuperBiz wiadomości Polskie medalistki na znaczkach Poczty Polskiej [ZDJĘCIA]

Polskie medalistki na znaczkach Poczty Polskiej [ZDJĘCIA]

01.12.2016, godz. 11:53
Znaczki - polscy złoci medaliści
foto: Poczta Polska

Poczta Polska wypuszcza do obiegu kolejne okolicznościowe znaczki i kopertę. Tym razem przedstawiają one polskie złote medalistki olimpijskie z Rio de Janeiro - Anitę Włodarczyk oraz Natalię Madaj i Magdalenę Fularczyk-Kozłowską.

Na pierwszym znaczku znajduje się wioślarska dwójka w składzie: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, które pierwsze zdobyły dla Polski najcenniejsze krążki na igrzyskach w Brazylii.

Sprawdź też: Poczta Polska wypuściła znaczek z… wiedźminem!

Drugi znaczek przedstawia lekkoatletkę Anitę Włodarczyk, która poza zwycięstwem w konkursie, ustanowiła rekord świata w rzucie młotem kobiet. Nasze zawodniczki z dumą prezentują zdobyte medale.

- Emocje, których dostarczyli nam nasi reprezentanci, z pewnością na długo pozostaną w pamięci wielu z nas, a emisja Poczty Polskiej pozwoli zachować je na dłużej -  podkreśla w prnews.pl Anna Zych, dyrektor Biura Filatelistyki.

Zobacz również: Na poczcie zapłacimy już kartą, a listonosze dostaną terminale

Emisja kolekcji "Polscy Złoci Medaliści" ruszyła 28 listopada tego roku. Oba znaczki mają nominał 2,50 zł i zostały wydrukowane w nakładzie 750 tys. sztuk każdy.

 

Źródło: Poczta Polska

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: