SuperBiz wiadomości Powstanie prawdziwy medialny gigant. Time Warner sprzedany za 85 mld dolarów!

Powstanie prawdziwy medialny gigant. Time Warner sprzedany za 85 mld dolarów!

23.10.2016, godz. 15:15
dolary, portfel, dolary w portfelu
dolary, portfel, dolary w portfelu foto: Dreamstime

Kanały HBO, TNT, CNN i Cartoon Network, wytwórnia filmowa Warner Bros. oraz wydawnictwo DC Comics – wszystkie te, znane na całym świecie, instytucje już wkrótce mogą stać się własnością amerykańskiej firmy AT&T, która jest nie tylko operatorem telefonicznym, ale i siecią telewizji kablowej. Sieć podjęła decyzję o zakupie koncernu Time Warner, który obecnie zrzesza wspomniane marki. Transakcja warta jest aż 85 mld dolarów (340 mld zł).

O możliwości sprzedaży Time Warner mówiło się już od dłuższego czasu. Dopiero wczoraj wieczorem okazało się, że nabywcą ma być amerykański gigant telekomunikacyjny AT&T, drugi co do wielkości operator w USA, posiadający aż 140 mln klientów. Firma podała, że zgodziła się zapłacić 85,4 mld dolarów za przejęcie Time Warner, bowiem szykuje dalszą ekspansję na amerykańskim rynku, chcąc dotrzeć do tych odbiorców, którzy przerzucili się na media internetowe. Pomóc ma w tym utworzenie medialnego giganta i rozpowszechnienie produkowanych przez niego treści m.in. na urządzeniach mobilnych.

ZOBACZ TEŻ: Allegro zostało sprzedane za prawie 13 mld zł!

Na razie nie jest jednak pewne, że ostatecznie do ogromnej transakcji jednak dojdzie, bo zgody na nią nie wydały jeszcze działające w USA urzędy antymonopolowe. Mówi się, że zakup Time Warner może zablokować amerykański Departament Sprawiedliwości. Jeśli tak się nie stanie, planowana transakcja będzie największą na rynku medialnym w tym roku.

Źródła: businessinsider.com.pl, biznes.onet.pl, tvp.info

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: