SuperBiz wiadomości Pracownicy sądów dostaną podwyżkę. Średnio po 350 zł na etat

Pracownicy sądów dostaną podwyżkę. Średnio po 350 zł na etat

21.04.2016, godz. 18:39
Ile zarabia się na szczycie
Ile zarabia się na szczycie foto: SHUTTERSTOCK

Pracownicy sądów od 1 stycznia 2016 r. dostaną 10-procentową podwyżkę. Przeciętnie 350 zł na etat. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro potwierdził w oficjalnym liście, że są fundusze na podniesienie płac w sądach.

20 kwietnia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro opublikował list, w którym informuje, że Rada Ministrów zaakceptowała jego wniosek o zwiększenie wynagrodzeń pracowników sądów. Od 1 stycznia 2016 r. wzrosną one o ponad 10 procent. Na ten cel przeznaczono 147 664 000 złotych.

Przeczytaj również: Zobacz, ile zarabia się w Warszawie

Od 2009 r. w sądownictwie nie było podwyżek płac. Dzięki zaproponowanym przez ministra sprawiedliwości zmianom, przeciętna podwyżka na etacie w sądzie wyniesie 350 złotych. Będą nią objęcie asystenci sądów, urzędnicy sądowi i pracownicy na stanowiskach pomocniczych.

Między innymi mają zostać wyrównane dysproporcje między tzw. apelacjami, czyli sądami apelacyjnymi. Po podwyżce przeciętne wynagrodzenie zatrudnionego na etat pracownika w każdej apelacji wyniesie 3777 zł, a w apelacji poznańskiej – 3907 złotych.

Może zainteresować cię także: Ile zarabia prezes w sektorze publicznym [SONDA]

Ponadto kuratorzy sądowi, a odrębnie również sędziowie i referendarze podlegający ustawie Prawo o ustroju sądów powszechnych dostaną podwyżkę, która wyniesie 5,5 procent. Zmiany zostały skonsultowane z kierownictwami apelacji oraz przedstawicielami związków zawodowych.

Źródło: ms.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: