SuperBiz wiadomości Pracownicy Tesco chcą podwyżek i szykują się do strajku

Pracownicy Tesco chcą podwyżek i szykują się do strajku

13.02.2017, godz. 13:58
Rewolucja w Tesco
Rewolucja w Tesco foto: SHUTTERSTOCK

Związkowcy z Tesco szykują się do ostrej walki o podwyżki. Jeśli pracodawca nie spełni ich oczekiwań i nie podniesie wynagrodzeń o co najmniej 200 zł, to zapowiadają strajk.

W Tesco związkowcy walczą o podwyżki. Chcą by każdy pracownik najniższego szczebla dostał co najmniej 200 zł brutto podwyżki plus 150 zł brutto premii. Rozmowy z pracodawcą trwają. Na razie jednak propozycje szefostwa Tesco nie zostały przyjęte przez związkowców. Zatem rozpoczynają się przygotowania do ewentualnego strajku. Związkowcy  już odwiedzają poszczególne sklepy w kraju i pytają pracowników, czy są skłonni przystąpić do strajku, jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione. Ostateczna decyzja o strajku zapadnie dopiero po konsultacjach przeprowadzonych we wszystkich sklepach tej sieci w Polsce.

Zobacz: Nowe produkty w Lidlu

Ile zarabiają pracownicy sklepów w Polsce? W większości sieci handlowych pensja początkującego kasjera przekracza 2 tys. zł brutto. Do tego dochodzi bogaty pakiet medyczny i socjalny. W ostatnich miesiącach pensje poszły w górę m.ni. w Lidlu i Biedronce.

Źródło: dzienniklodzki.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: