SuperBiz wiadomości Prezes Lotosu wkrótce pożegna się z posadą?

Prezes Lotosu wkrótce pożegna się z posadą?

25.03.2016, godz. 16:30
Paweł Olechnowicz
foto: EAST NEWS

Minister skarbu chce odwołać ze stanowiska szefa Lotosu Pawła Olechnowicza. To najdłużej urzędujący prezes państwowej spółki – informuje radio RMF FM. Na liście osób, które mogą po nim objąć fotel prezesa Lotosu najczęściej pojawia się nazwisko Andrzeja Jaworskiego, obecnego posła PiS, w przeszłości przeszłości prezesa Stoczni Gdańsk.

Obecny prezes Lotosu, Paweł Olechnowicz to rekordzista jeśli chodzi o kierowanie państwowymi spółkami. Dwa tygodnie temu świętował 14-lecie swojego szefowania Lotosowi (początkowo Rafinerii Gdańskiej, która została przekształcona w Lotos). Teraz jest jedynym obok prezesa PKO BP szefem dużej państwowej firmy, który nie stracił pracy po ostatnich wyborach.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, do władz Lotosu już od kilku tygodni docierają informacje o możliwej zmianie prezesa, łącznie z nazwiskiem posła Jaworskiego.

Czytaj również: 3 miliony odprawy dla byłego prezesa PKN ORLEN

Nieoficjalnie mówi się, że także o problemach w relacjach Paweł Olechnowicz - Robert Pietryszyn. Nowy szef Rady Nadzorczej Lotosu, a od niedawna także wiceprezes PZU, współpracownik ministra skarbu Dawida Jackiewicza, miał niedawno za plecami prezesa Olechnowicza spotykać się ze związkami zawodowymi działającymi w Lotosie. Podobno rozmawiali o strategii. Takie ustalenia, poza prezesem, mogą świadczyć o zagrożeniu dla Olechnowicza.

Pietryszyn  to także bliski współpracownik byłego rzecznika PiS Adama Hofmana Kilka lat temu głośno było o bliskich relacjach Hofmana i Pietryszyna w kontekście wzajemnych pożyczek na wysokie kwoty.

Źródło: rmf24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: