SuperBiz wiadomości Rząd da 900 zł osobom, które oszczędzają na mieszkanie lub remont

Rząd da 900 zł osobom, które oszczędzają na mieszkanie lub remont

06.04.2016, godz. 15:49
Mieszkanie dla urzędnika taniej
foto: Super Express

Nawet 900 zł rocznie rząd chce dać Polakom za 6 tys. zł oszczędności, zbierającym na mieszkanie czy remont. Jak ujawnił w programie #dziejesienazywo Jacek Furga ze Związku Banków Polskich, ministerstwo budownictwa przejmuje od senatorów projekt ustawy o kasach mieszkaniowych.

- Dostałem we wtorek bardzo interesującą informację. Projekt jest na tyle atrakcyjny, że przejął go resort infrastruktury i budownictwa. To będzie projekt rządowy - mówił money.pl o pomyśle wprowadzenie kas mieszkaniowych w Polsce Jacek Furga.

Zobacz koniecznie: Skąd weźmiemy 170 mln zł na Światowe Dni Młodzieży? Lista pytań rośnie

Jak dokładnie ma wyglądać program? Kasy byłyby skierowane dla każdego. Oszczędzać mogliby i młodzi, i starzy, i samotni, i małżeństwa z dziećmi i bez. Nie miałyby znaczenia także dochody.

Powstałyby specjalne banki, które zbierałyby oszczędności i wypłacały od nich odsetki. Co miesiąc można by oszczędzać nawet takie skromne sumy jak 100-200 zł - byłby więc to program także dla najmniej zarabiających. Rząd do oprocentowania dokładałby jeszcze premię, która sięgałaby maksymalnie 900 zł rocznie przy wpłacie do kasy ok. 6 tys. zł.

Zdaniem eksperta ZBP, który opracował założenia nowych przepisów, możliwe jest, że z kas skorzysta 300-400 tys. osób rocznie.

 

Źródło: Money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: