SuperBiz wiadomości Rząd chce blokować aplikację Uber!

Rząd chce blokować aplikację Uber!

31.07.2017, godz. 16:00
Uber
foto: SHUTTERSTOCK

Wygląda na to, że długo zapowiadane konsekwencje wobec Ubera – firmy, która za pośrednictwem aplikacji oferuje przewóz osób, wreszcie będą miały realne odzwierciedlenie. Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym przewiduje m.in. regulację jego działalności i zakłada, że nieposiadanie licencji będzie skutkowało blokadą aplikacji.

Uber to jedna z firm, której działalność wzbudza w Polsce duże kontrowersje - głównie ze względu na protesty taksówkarzy, którzy domagają się, by kierowcy przewożący ludzi posiadali odpowiednią licencję.
O pracach nad nowelizacją ustawy o transporcie drogowym, która zakłada blokadę aplikacji w razie braku uprawnień poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit w odpowiedzi na interpelację poselską.
Projekt ma objąć nie tylko Ubera, ale także inne firmy, które świadczą usługę przewozu osób i respektować „równe i uczciwe zasady prowadzenia działalności gospodarczej w tym obszarze rynku" oraz zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów.

Zobacz także: Uważaj na nowy rodzaj oszustwa w internecie! Metoda na zaginionego kotka


Co zakłada projekt nowelizacji? Jeśli przewoźnik nie dostosuje się do wymogu posiadania licencji ma skutkować to zablokowaniem aplikacji i w efekcie niemożnością przewozu osób. W przypadku niedostosowania się do przepisów na firmy mają być nałożone kary finansowe. Ustawa będzie przewidywać możliwość odwołania od decyzji. Jeśli Uber nie uzyska odpowiedniej licencji, aplikacja może zostać w Polsce zablokowana.

Sprawdź również: Mniej za produkty do higieny dla kobiet. Podatek tamponowy zniknie z Tesco


Nowe przepisy będą dotyczyć także zawodowych kierowców, którzy mają mieć możliwość łatwiejszego uzyskiwania licencji na zarobkowy przewóz osób.

 

Źródło: /money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: