SuperBiz wiadomości Rząd zapomniał o emerytach. Mimo obietnicy 105 tys. osób nie dostało 1000 zł!

Rząd zapomniał o emerytach. Mimo obietnicy 105 tys. osób nie dostało 1000 zł!

16.05.2017, godz. 11:47
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło foto: Marek Zieliński/Super Express

A miało być tak pięknie! Jeszcze w 2016 r. premier Beata Szydło zapewniała, że wszyscy polscy emeryci dostaną przynajmniej 1000 zł emerytury minimalnej. Choć odpowiednie zmiany weszły życie, bez takiego świadczenia wciąż pozostaje aż 105 tys. osób. Jak to możliwe? Rząd po prostu o nich zapomniał!

Choć większość polskich emerytów dostała obiecane wyrównanie do emerytury minimalnej wynoszącej 1000 zł brutto, wciąż bez takiego wyrównania pozostaje 105 tys. osób. Wszystko przez niedopatrzenie rządu, o którym otwarcie mówi portalowi wyborcza.pl przedstawiciel Ministerstwa Rodziny. O co dokładnie chodzi? Rząd zapomniał o pewnej nietypowej grupie emerytów, czyli o rencistach osiągających wiek emerytalny.

ZOBACZ TEŻ: Emerytura minimalna. Co trzeba zrobić, żeby ją dostać?

Zgodnie z prawem w tym momencie przechodzą oni na emeryturę, ale wcale nie musi być ona minimalna! Choć to grupa nietypowa, to jednak bardzo liczna. Wspomniany już przedstawiciel Ministerstwa Rodziny deklaruje, że błąd zostanie naprawiony i byli renciści również otrzymają świadczenie wynoszące przynajmniej 1000 zł. Budżet państwa zmiana ta ma kosztować 100 mln zł rocznie, ale Skarb Państwa jest na to ponoć gotowy.

Źródło: wyborcza.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: