SuperBiz wiadomości Sensacyjne odkrycie! Rodzina Morawieckiego ma udział w powstaniu Google'a?

Sensacyjne odkrycie! Rodzina Morawieckiego ma udział w powstaniu Google'a?

14.06.2017, godz. 17:00
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki foto: AP, Marek Zieliński / Fotomontaż SE

Słynny garaż, w którym położono podwaliny pod technologicznego giganta, należał do rodziny wicepremiera Mateusza Morawieckiego? Takim odkryciem na swoim blogu pochwalił się znany polski genealog dr Marek Minakowski, którzy prześledził korzenie polskiego polityka oraz Susan Wójcickiej, obecnej prezes Youtube i jej siostry Anny, która była żoną współtwórcy Google - Siergieja Brina.

Rodzina Morawieckiego ma udział w powstaniu Google'a?
Polski naukowiec, aby znaleźć dowód na wspólne rodzinne korzenie obu rodów, musiał cofnąć się do początku XIX wieku. Dokładny opis genealogicznych znajduje się na blogu dr Minakowskiego.

Zobacz również: Kalkulator Sadurskiej. Jak długo musisz pracować na pensję wiceprezes PZU?

Ustalił on, że w miejscowości Nawarzyce - wsi pod Jędrzejowem w województwie świętokrzyskim, praprapradziadek Susan Wójcicki, wziął ślub z Konstancją Lechowicz. W tej samej miejscowości urodził się w 1888 roku pradziadek Mateusza Morawieckiego - Michał. Ponadto miejsce urodzenia dziadków polskiego wicepremiera i szefowej YouTube'a dzieli zaledwie 2,5 km.

Gdzie tu powiązania rodzinne? - Jak dwie osoby pochodzą z tej samej wsi i nie ma dużych luk w zachowanych aktach metrykalnych, to da się odnaleźć powiązanie między nimi - czytamy na blogu. - Na razie ten związek, który ustaliłem na pewno i potwierdziłem dokumentami jest dosyć odległy - przyznaje Marek Minakowski i dodaje, że "na pewno dałoby się znaleźć związek bliższy, gdybyśmy mieli ciut więcej dokumentów".

Naukowiec ma już jeden trop. - Rodzina Imborów z Nawarzyc: Florian Imbor ożenił się z Karoliną Morawiecką (siostrą Michała), zaś Paweł Imbor z Agnieszką Lechowicz, siostrą Konstancji żonatej z Antonim Kanią, szwagrem Wojciecha Wójcickiego (prawie na pewno ojciec Pawła i dziadek Floriana byli braćmi)" - podsumowuje dr Minakowski, który od lat bada powiązania pomiędzy znanymi Polakami. Jest również współzałożycielem Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego.

Czytaj koniecznie: Tajemnicza koperta ministra Szyszki. Już robią biznes na "córce leśniczego"

Przypomnijmy, że wyszukiwarka Google została założona przez Larry'ego Page'a i Siergieja Brina. Ten drugi ożenił się z Susan Wójcicki, dzisiejszą prezes YouTube'a. To do niej należał garaż i to ona wynajęła go mężowi, gdzie wraz z kolegą stworzył podwaliny pod jedną z największy firm w historii.

 

Źródło: minakowski.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: