SuperBiz wiadomości Syryjski uchodźca znalazł mieszkanie w Łodzi. Za wynajem zapłaci… papież!

Syryjski uchodźca znalazł mieszkanie w Łodzi. Za wynajem zapłaci… papież!

26.08.2016, godz. 14:34
Papież Franciszek w szpitalu
Papież Franciszek w szpitalu foto: AP

Temat uchodźców rozpala do czerwoności zarówno Polaków, jak i obywateli innych krajów członkowskich UE. Z jednej strony pomoc ludziom uciekającym przed wojną powinna być zwykłym, ludzkim odruchem, z drugiej, wszyscy boją się zagrożenia, które z jej udzieleniem może się wiązać. Papież Franciszek stoi na stanowisku, że wyciągnięcie ręki do imigrantów jest chrześcijańskim obowiązkiem każdego wierzącego. Sam daje przykład. Właśnie zamierza zapłacić za wynajem mieszkania w Łodzi, w którym będzie urzędował starający się o status uchodźcy Syryjczyk.

Norair Iskandar – tak nazywa się imigrant z Aleppo, który przybył do Polski kilka dni temu i stara się u nas o status uchodźcy. Mężczyzna jest chrześcijaninem. Właśnie wziął udział w łódzkiej pielgrzymce na Jasną Górę. Losem uciekającego przed konfliktem zbrojnym mężczyzny zainteresowała się organizacja Dom Wschodni. Bardzo szybko znalazła mu nawet w Łodzi mieszkanie.

ZOBACZ TEŻ: 10 rzeczy, które zapamiętamy z wizyty Franciszka w Polsce [PODSUMOWANIE]

Traf chciał, że na łódzkiej pielgrzymce był także papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski, jeden z najbliższych współpracowników Franciszka. Ksiądz, poruszony losem Syryjczyka, z miejsca zadeklarował, że za wynajem mieszkania zapłaci papież! - W takich chwilach Ewangelia jaśnieje swoim pięknem. Papież opłaca czynsz chłopakowi z Syrii, który szuka normalnego życia w Polsce. Ojciec Święty staje się bratem. Dzięki! - komentuje sprawę ks. Przemysław Szewczyk, prezes Domu Wschodniego.

Źródło: deon.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: