SuperBiz wiadomości Tesco: kto dostanie podwyżkę, kogo czekają zwolnienia?

Tesco: kto dostanie podwyżkę, kogo czekają zwolnienia?

20.05.2016, godz. 12:55
Tesco kabaty
foto: Super Express

To już pewne – pracowników Tesco Polska czekają zwolnienia grupowe. Objąć mają przedstawicieli kadry kierowniczej. Szeregowi pracownicy dostaną podwyżki.

O podpisaniu porozumienia ws. zwolnień grupowych poinformowała Solidarność działająca w Tesco. W jego wyniku zwalniani pracownicy, oprócz odpraw pieniężnych przewidzanych w prawie pracy, otrzymają dodatkowe świadczenia. Ich wysokość będzie uzależniona od stażu pracy.

Pracownik, który był zatrudniony w Tesco krócej niż 2 lata dostanie jednorazowo 1000 zł brutto. Dla osób, kotrych staż pracy wynosi od 2 do 8 lat przewidziano świadczenie w wysokości 1500 zł brutto. 2500 zł brutto dostaną pracownicy zatrudnieni w Tesco ponad 8 lat.

Czytaj również: Zwolnienia w Tesco

Oprócz tego zwalniani pracownicy zachowają możliwość skorzystania z karty znizkowej 10 proc. do końca roku 2016, zaś osoby obchodzące w 2016 r. jubileusz pracy otrzymają prezent przewidziany w wewnęytrznych przepisach.

Dodatkowo, wszystkie osoby, które spełniają warunki, by przejść na emeryturę na podstawie złożonego przez pracodawcę wniosku, będą mogły odejść z firmy na warunkach dotyczących zwolnień grupowych. Z kolei pracownicy, z którymi zostanie rozwiązana umowa o pracę będą zwolnieni ze świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Kadra kierownicza, która objąć mają zwolnienia grupowe w Tesco liczy ok. 4 tys. osób.

Jednocześnie szergowi pracownicy tej firmy, w wyniku negocjacji między Tesco a związkami zawodowymi otrzymają podwyżki wysokości 185 złotych brutto.

Zobacz także: Podwyżki w Tesco. Sieć idzie śladem Biedronki i Lidla

Podwyżka ma zacząć obowiązywać od 1 lipca br. Jednocześnie zostaną zrównane stawki zasadnicze dla wszystkich lokalizacji sklepów Tesco Polska. Związki zawodowe poinformowały także, że nadal będą kontynuowane rozmowy nad wprowadzeniem zmian odnośnie nagród jubileuszowych.

Źródło: solidarnosc-tesco.pl, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: