SuperBiz wiadomości Uchodźca z Syrii dostaje w Niemczech 30 tys. euro zasiłku miesięcznie

Uchodźca z Syrii dostaje w Niemczech 30 tys. euro zasiłku miesięcznie

01.11.2016, godz. 13:45
Tu trafią uchodźcy
Tu trafią uchodźcy foto: AP

Jak donoszą niemiecka media, 49-letni syryjski uchodźca otrzymał w przeciągu roku aż 360 tys. euro (ponad 1,5 mln zł) zasiłku na swoją rodzinę. A to za sprawą posiadania 4 żon oraz 23 dzieci. Sam nie pracuje, bo jak twierdzi - całymi dniami odwiedza swoich krewnych.

Mężczyzna trafił z Syrii do Niemiec w zeszłym roku. Ponieważ niemieckie prawo nie dopuszcza wielożeństwa, Gazia. A. mógł zarejestrować w nowym kraju tylko jedną ze swoich żon, a resztę jako "partnerki".

Zobacz również: Niemcy wydadzą ponad 93 mld euro na uchodźców

Syryjczyk zamieszkuje w miejscowości Montabaur niedaleko Frankfurtu nad Menem, ale do swoich żon musi już dojeżdżać, często po kilkadziesiąt kilometrów. Jak relacjonują niemieckie media, mimo to odwiedza je regularnie i dlatego nie przepracował w Niemczech jeszcze ani jednego dnia.

- Według naszej religii mężczyzna powinien dbać o każdą swoją rodzinę i nie powinien mieć preferencji, więc spędzam staram się z nimi wszystkimi spędzać każdą godzinę - powiedział Syryjczyk w rozmowie z "Bildem". - Praktycznie cały czas jestem w drodze do moich krewnych. Z chęcią podjąłbym się jakiejś pracy - dodał.

Ale chyba nie będzie musiał skoro na swoją rodzinę miesięcznie otrzymuje 30 tys. euro, czyli ok. 130 tys. zł.

 

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: