SuperBiz wiadomości Urzędnik ZUS wypełni wnioski za petenta

Urzędnik ZUS wypełni wnioski za petenta

16.02.2017, godz. 13:19
DOKUMENTY PODPIS UMOWA RACHUNKI
foto: SHUTTERSTOCK

W oddziałach ZUS nie trzeba samodzielnie wypełniać wniosków o rozmaite zaświadczenia. Teraz zrobi to za nas urzędnik i wyśle dokument drogą elektroniczną.

W oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie trzeba samodzielnie wypełniać wniosków o zaświadczenia, np. o niezaleganiu ze składkami. Wystarczy  powiedzieć urzędnikowi, jakiego zaświadczenia potrzebujemy i on sam załatwi za nas formalności: wypełni druk i elektronicznie  prześle go dalej. W ten sposób można uzyskać aż 27 rodzajów zaświadczeń m.in. : niezaleganiu w opłacaniu składek, zgłoszeniu do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, okresach pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a także wysokości pobieranego świadczenia.

Zobacz: Jak zablokować płatne sms-y [PRADNIK]

- Staramy się jak najbardziej ograniczać zbędne czynności i tzw. biurokrację. Klient, który przychodzi na naszą salę obsługi chce być jak najszybciej obsłużony, wykonujemy więc za klienta te czynności, które są możliwe po naszej stronie, a klient tylko sprawdza czy dane zapisane we wniosku są prawidłowe. Wnioski wypełniane elektronicznie mają tę przewagę, że dane w nich zawarte są już automatycznie "zaciągnięte" z systemu ZUS. W ten sposób unikamy też błędów popełnianych przy okazji samodzielnego wypełniania formularzy - mówi Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor departamentu obsługi klienta ZUS.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: