SuperBiz wiadomości W tym roku PIT złożysz do 2 maja

W tym roku PIT złożysz do 2 maja

27.04.2016, godz. 08:40
Wypełniamy PIT
Wypełniamy PIT foto: EAST NEWS

W tym roku na złożenie PIT-u mamy czas zamiast do 1 do 2 maja. Wszystko dlatego, że ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę, czyli dzień wolny od pracy. Choć termin wydłużony został o jeden dzień, nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Z rozliczeniem PIT nie ma co zwlekać. Po pierwsze dlatego, że ci, którzy zrobią to na ostatnią chwilę i to drogą tradycyjną, będą musieli swoje odczekać w kolejkach na poczcie. Nie bez znaczenia jest także termin otrzymania zwrotu podatku. Im później złożone zeznanie, tym później pieniądze pojawią się na koncie.

Zobacz koniecznie: Krok po kroku jak rozliczyć PIT przez internet

Aby uniknąć kolejek warto rozliczyć się z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną. System e-Deklaracje pomaga podatnikom w rozliczeniu i pozwala uniknąć drobnych pomyłek, które w wersji papierowej pojawiają się i które trzeba korygować.

Podatnicy, zmagający się z wypełnianiem formularza PIT, nie zostali pozostawieni sami sobie. Dzięki aplikacji na stronie www.szybkipit.pl mogą zapytać o każdą wątpliwość dotyczącą rozliczeń, która pojawi się w ich głowie. Odpowiedź otrzymają nie później niż w ciągu dwóch dni. Najczęściej jednak przychodzi po kilku godzinach.

 

źródło: rp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: