SuperBiz wiadomości Wielki „come back” Gadu-Gadu? Trwają rozmowy nad powrotem komunikatora

Wielki „come back” Gadu-Gadu? Trwają rozmowy nad powrotem komunikatora

09.06.2017, godz. 14:09
Gadu-Gadu
foto:

Popularny przez paroma laty komunikator Gadu-Gadu z symbolem słoneczka był jednym z pierwszych, które umożliwiały czatowanie za pośrednictwem Internetu. „GG" zostało jednak wyparte przez portale, m.in. Grono, Naszą Klasę czy Facebook, na których użytkownicy mogli rozmawiać za pośrednictwem wiadomości prywatnych. Wygląda na to, że zasada „stare, ale jare" być może sprawdzi się także w tym przypadku. Z zapowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że niewykluczonym jest, aby słoneczko powróciło.

Xevin Consulting Limited, spółka będąca właścicielem komunikatora prowadzi obecnie negocjacje w sprawie kupna GG z Grupą Sare. Aplikacja do rozmów miałaby zostać kupiona prawdopodobnie za maksymalnie 2,4 mln złotych.
Przejęcie aktywów zakłada, że XCL stanie się nowym właścicielem komunikatora GG, domen internetowych GG.pl i Gadu-Gadu.pl, prawa do znaków towarowych i logotypów (głównie charakterystycznego dla GG słoneczka) oraz sprzętu serwerowego.

Zobacz także: Bank kusi uczniów. Masz dobrą średnią? Dostaniesz premię


Zgodę na kupno aktywów wyrażono 22 marca b.r., a w ubiegły czwartek za pomocą listu intencyjnego wyrażono chęć negocjacji w celu ustalenia ostatecznych warunków nabycia Gadu-Gadu przez Grupę Sare.

Sprawdź również: Sadurska w PZU. Dostanie 90 tys. zł pensji, drogie BMW i służbowe mieszkanie


Nie wiadomo na razie, jak dokładnie ma wyglądać nowa odsłona GG. Przyszły właściciel zapowiada, że będzie reaktywować pocztę internetową, która będzie połączona z komunikatorem. Aplikacja ma być natomiast bardziej zintegrowana ze stroną www.
Pytaniem pozostaje, jak Gadu-Gadu poradzi sobie w nowej, wirtualnej rzeczywistości, przede wszystkim w kontrze z czatem Facebook'a.

 

Źródło: /wirtualnemedia.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: