SuperBiz wiadomości Wspólny bilet kolejowy jeszcze w tym roku

Wspólny bilet kolejowy jeszcze w tym roku

17.03.2017, godz. 13:34
PKP INTERCITY NOTUJE REKORDY
foto: Materiały prasowe

Wspólny bilet na przejazdy pociągami PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i SKM Trójmiasto ma być wprowadzony w tym roku. Do projektu mog abyć tez włączone linie autobusowe.

Jak zapewnił PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński niebawem poznamy efekty pracy zespołów pracujących na rzecz wspólnego biletu kolejowego pomiędzy PKP Intercity, Przewozami Regionalnymi (marka PolRegio) i Szybką Koleją Miejską w Trójmieście. W planach jest też przyłączenie do projektu linii autobusowych. - Nie chciałbym podawać daty, ale bardzo zintensyfikowaliśmy prace. (...) Myślę, że ten rok jest taką cezurą, kiedy ten pierwszy widoczny krok dla klienta na pewno będzie dostrzeżony – powiedział Mamiński.

Zobacz również: Zarobki na kolei. Jaką pensję ma konduktor czy maszynista? [INFOGRAFIKA]

Jak będzie działał wspólny bilet? Klient przy jednym okienku kupi jeden bilet na dłuższa trasę obsługiwaną przez PKP Intercity, Przewozy Regionalne i Szybka Kolej Miejską w Trójmieście. Konstrukcja informatyczna jest tak tworzona, aby sukcesywnie, modułowo mogli przyłączać się do niej inni przewoźnicy. Mamiński nie ukrywa, że liczy na rozszerzenie systemu o  koleje samorządowe.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: