SuperBiz wiadomości Wysoka cena wody na lotniskach pod lupą UOKiK

Wysoka cena wody na lotniskach pod lupą UOKiK

24.01.2017, godz. 10:07
LOTNISKO CHOPINA.
foto: SHUTTERSTOCK

Horrendalnie wysoka cena wody na polskich lotniskach znalazła się pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wszystko przez czujnych pasażerów, których zaniepokoił fakt, że za wodę płacą jak za zboże. To właśnie na ich życzenie UOKiK zbada, czy na terenie polskich portów lotniczych nie panuje przypadkiem zmowa cenowa dotycząca wysokości stawki za butelkę wody mineralnej.

Na polskich lotniskach pół litra wody mineralnej potrafi kosztować nawet 7 zł. Nic dziwnego, że tak zaporowe ceny poirytowały pasażerów. Masowo pisali sprawy dotyczące zawyżonych cen do UOKiK i urząd postanowił coś z tym zrobić. Jak poinformowało radio ZET zarządcy wszystkich portów lotniczych w Polsce już dostali pisma w których znajdują się pytania o dostęp do wody pitnej oraz o to, czy ceny mogą być efektem zmowy.
Zdaniem pasażerów wody nie można traktować jak zwykły towar. Na teren portu lotniczego nie można wnieść jej więcej niż 100 mililitrów. - Chodzi o podstawowy produkt, którego brak może w skrajnych przypadkach zagrażać życiu i zdrowiu pasażerów - powiedział Radiu ZET Maciej Chmielowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

źródło: radiozet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: