SuperBiz wiadomości Za zakupy zapłacimy… pierścieniem? Visa testuje nowe rozwiązanie

Za zakupy zapłacimy… pierścieniem? Visa testuje nowe rozwiązanie

09.06.2016, godz. 12:05
Visa - pierścienie do płatności zbliżeniowych
Visa - pierścienie do płatności zbliżeniowych foto: Materiały prasowe

Choć biżuterię nosimy właściwie wyłącznie ze względów estetycznych, już wkrótce może się to zmienić. Wszystko za sprawą nowej formy płatności zbliżeniowych testowanej przez Visa. Marka kart płatniczych chce wprowadzić na rynek… pierścienie, dzięki którym będzie można zapłacić za zakupy!

Obecnie, jeśli chcemy dokonać płatności zbliżeniowej w sklepie, możemy posłużyć się przystosowaną do tego kartą płatniczą, breloczkiem, naklejką czy modułem NFC w telefonie. Visa chce, by klienci mieli kolejną możliwość zapłacenia za zakupione produkty. I przetestuje ją już w tym roku na 45 sportowcach podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro! Będą to osoby, które Visa sponsoruje.

ZOBACZ TEŻ: Lodówki i auta podłączone do internetu? Wkrótce będzie ich więcej niż komputerów!

Organizacja zaopatrzy olimpijczyków w pierścienie wyposażone w moduł NFC. Urządzenia nie będą wymagały ładowania, a ich niewątpliwym plusem będzie wodoodporność – aż do 50 m! Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, możliwe, że będziemy mogli z niego skorzystać wszyscy. Choć pierścień zbliżeniowy jest bardzo ciekawym pomysłem, nie jest to oryginalna idea Visa. Już w zeszłym roku na podobny pomysł wpadli twórcy podobnego projektu o nazwie Kerv. Na razie jednak nie słychać, by ich wynalazek miał szansę wejścia do powszechnego użytku, bardziej trzeba liczyć na Visa.

Źródła: prnews.pl, engadget.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: