SuperBiz wiadomości Zamożny radny PiS reklamował 500+. Minister Rafalska tłumaczy się

Zamożny radny PiS reklamował 500+. Minister Rafalska tłumaczy się

25.08.2016, godz. 13:15
Rodzina 500 plus
foto: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeprowadziło akcję reklamującą program "Rodzina 500+". Na jednym z plakatów wystąpił radny PiS z rodziną, który tłumaczy, że środki z 500+ wykorzystuje "na codzienne potrzeby" i "zapewnia stabilność finansową". Oświadczenie majątkowe radnego dowodzi, że dość zamożna rodzina. Minister Elżbieta Rafalska wyjaśnia, że "z programu "Rodzina 500+" korzystają różne rodziny bez względu na preferencje polityczne".

Na plakatach promujących i wychwalających nowe świadczenie pojawiają się rodziny, które opowiadają, jak 500+ odmieniło ich życie. Na jednym z nich znalazł się Jarosław Porowski wraz z rodziną - radny PiS w Łapach na Podlasiu.

Zobacz także: Czy 500 plus w jakikolwiek sposób wpływa na dzietność?

- Dzięki programowi Rodzina 500 plus nasza sześcioosobowa rodzina będzie mogła funkcjonować lepiej. Środki, które otrzymujemy wykorzystujemy głównie na codzienne potrzeby. Nasze dzieci są alergikami, więc sporo pieniędzy wydawaliśmy na wizyty lekarskie i leki – teraz będzie łatwiej (…). Częściej będziemy mogli pozwolić sobie na dodatkowe atrakcje typu kino czy basen – głosi tekst znajdujący się na plakacie kampanii promocyjnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pod rodzinnym zdjęciem widnieje podpis: Emilia i Jarosław Porowscy z dziećmi.

Newsweek prześwietlił oświadczenie majątkowe radnego. Posiada on 180-metrowy dom oraz działki o łącznej wartości ponad 300 tys. zł. Poza tym może pochwalić się 35 tys. zł oszczędności oraz prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, która w ubiegłym roku przyniosła im ponad 15 tys. przychodu. Wraz z żoną posiada także dwa samochody o łącznej wartości prawie 40 tys. zł.

Do sprawy odniosło się MRPiPS, które nadzoruje program "Rodzina 500+". - Z programu "Rodzina 500+" korzystają różne rodziny bez względu na preferencje polityczne [...] Materiały wykorzystane w akcji informacyjnej zostały przygotowane we współpracy z urzędami wojewódzkimi. Urzędy poprosiły o ocenę programu Rodzina 500+ różne rodziny. Do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wpłynęły opinie od kilkudziesięciu rodzin z całego kraju – pisze biuro prasowe resortu. - Prezentowane na grafikach rodziny nie otrzymywały z tego tytułu żadnego wynagrodzenia – robiły to dobrowolnie, wyrażając zgodę na wykorzystanie swojej wypowiedzi i wizerunku - dodaje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: