SuperBiz wiadomości Żywiec Zdrój wznawia sprzedaż wody Żywioł

Żywiec Zdrój wznawia sprzedaż wody Żywioł

28.09.2016, godz. 13:59
Woda Żywiec Zdrój Żywioł
foto: Materiały prasowe

„Podjęliśmy decyzję o wznowieniu sprzedaży dwóch wstrzymanych wcześniej serii wody mocno gazowanej Żywioł S:08.08/08:49/3/1 oraz S: 20.04/11:04/3/1” - czytamy w komunikacie prasowym firmy Żywiec Zdrój. Skąd ta decyzja? „Żadne zakończone dotąd badania i analizy prowadzone przez służby sanitarne nie wykazały nieprawidłowości. Bezpieczeństwo produktów Żywiec Zdrój nie zostało zakwestionowane”.

„Jakość i bezpieczeństwo wszystkich produktów Żywiec Zdrój są dla firmy szczególnie ważne. Z tego względu natychmiast po otrzymaniu informacji o incydencie w Bolesławcu [o sytuacji możecie przeczytać po kliknięciu w link zamieszczony pod niniejszym akapitem – red.], z przyczyn ostrożnościowych zdecydowaliśmy o czasowym wstrzymaniu do dystrybucji dwóch serii produktów będących przedmiotem postępowania organów kontrolnych. Decyzja o wznowieniu sprzedaży została podjęta na podstawie wyników kontroli i badań przeprowadzonych w ostatnim czasie” - wyjaśnia Żywiec Zdrój, podkreślając, że żadna ze służb zaangażowana w badania wody Żywioł nie stwierdziła nieprawidłowości. Żrąca substancja znajdowała się wyłącznie w jednej butelce.

ZOBACZ TEŻ: Afera butelkowa. Z rynku znika woda Żywca warta co najmniej pół mln zł!

„Wojewódzka Inspekcja Sanitarna we Wrocławiu potwierdziła, że zbadała próbki pobrane w hurtowni wielobranżowej Techbol dystrybuującej chemię i opakowania, w której dokonał zakupu konsument z Bolesławca. Do analizy trafiły między innymi pełne zgrzewki i znalezione w magazynie hurtowni pojedyncze butelki wody mocno gazowanej Żywioł pochodzące z różnych serii. Wyniki przebadanych próbek również były prawidłowe” - doprecyzowuje Żywiec. „Prace nad finalną identyfikacją substancji znalezionych w Bolesławcu w jednej butelce wody Żywioł Żywiec Zdrój nadal trwają. Cały czas pozostajemy do pełnej dyspozycji organów kontrolnych i intensywnie współpracujemy z Inspekcją Sanitarną, Policją i Prokuraturą, by umożliwić rzetelne i jak najszybsze zakończenie prowadzonego dochodzenia” - zapewnia firma.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: