dolary

i

Autor: "Super Express"

Broker hazardzista obstawiał zakłady bukmacherskie. Przegrał 90 mln dolarów

2016-03-10 14:16

Michael Oppenheim przyznał się do kradzieży milionów dolarów z kont klientów banku JP Morgan - donosi agencja Bloomberg. Jak tłumaczy, wszystko przez hazard. Został skazany na 5 lat więzienia.

Broker jednego z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych zarządzał aktywami około 500 klientów. W jego rękach znalazło się około 90 mln dolarów. Okazało się, że znaczną część pieniędzy inwestował, jednak nie tak, jak życzyliby sobie klienci. Ukradzione pieniądze Michael Oppenheim przeznaczał na obstawianie zakładów bukmacherskich. W czasie rozprawy przed sądem przyznał się do choroby, polegającej na wręcz nałogowym hazardzie. Między innymi dzięki temu kara to tylko 5 lat więzienia, a nie jak wnioskowano 10 lat.

Przeczytaj także: Zła wiadomość dla kierowców. Drożeją paliwa na stacjach

Oppenheim mecze obstawiał od 1993 roku. Gdy zaczął tracić setki tysięcy dolarów, postanowił korzystając z pieniędzy klientów odrobić straty, co tylko zwiększało jego debet. Ostatecznie przyznał się przed sądem do wyprowadzenia 20 mln dolarów. - Zdaję sobie sprawę, że to, co zrobiłem, było straszne - przytacza słowa Oppenheim'a Bloomberg. - Dla mnie każdy zakład był o jednym za dużo. Gdybym nie był w objęciach nałogu, nie ukradłbym żadnych pieniędzy - tłumaczył broker.

źródło: money.pl

Najnowsze